Talinas/Ryga/Vilnius, Baltijos rinka, 2015 vasario 25 d. – Nasdaq (Nasdaq: NDAQ) praneša, kad pasirinko nepriklausomą investicijų tyrimų agentūrą “Morningstar” parengti daugiau kaip 800 bendrovių finansinę informaciją. Šių bendrovių vertybiniais popieriais prekiaujama Nasdaq Nordic ir Nasdaq Baltijos reguliuojamose ir First North rinkose.

Nuo vasario 25 d. visų Šiaurės Europos bei Baltijos rinkose kotiruojamų bendrovių duomenis investuotojai ras Nasdaq Nordic ir Nasdaq Baltijos rinkų internetiniuose tinklalapiuose. Kiekvieną dieną atnaujinamus duomenis galima atsisiųsti nemokamai. Visoms bendrovėms skirta po du puslapius, kuriuose  pateikiama daugiau kaip 100 fundamentalios bendrovių finansinės analizės - bendrovės veiklos, pelningumo, rinkos vertės ir kt. - rodiklių bei bendrovės veiklos tendencijos.

„Šia nauja paslauga siekiame patenkinti didėjantį mažmeninių investuotojų poreikį greitai ir lengvai surasti vertingą informaciją  apie mūsų kotiruojamas bendroves“, - sako Adomas Kostyál, Nasdaq vyresnysis viceprezidentas ir Europos kotiruojamų bendrovių padalinio vadovas. – „Mūsų tikslas - kurti palankesnę aplinką viešajam akcijų siūlymui* visoms bendrovėms, tarp jų mažoms bei vidutinėms įmonėms. Ši paslauga padės investuotojams priimti informacija pagrįstus sprendimus ir pasitarnaus mūsų tikslui pasiekti“.

„Kokybiški investicijų finansiniai duomenys – tai mūsų darbo su investuotojais šerdis“, - sako Peter Meyer, „Morningstar Nordic“ vadovas. – „Džiaugiamės galėdami su Nasdaq tinklalapių vartotojais pasidalinti savo 30 metų investicijų tyrimų patirtimi. Laiku pateikdami svarbius fundamentalius duomenis, siekiame, kad Šiaurės Europos ir Baltijos šalių kapitalo rinkų investuotojai priimtų informatyvesnius ir geresnius investicinius sprendimus“.

*angl. IPO - initial public offering

Daugiau informacijos: http://www.nasdaqomxbaltic.com/market/?pg=mainlist&lang=en

Apie Nasdaq
Nasdaq (NASDAQ: NDAQ) – didžiausia vertybinių popierių prekybos technologijų, vertybinių popierių kotiravimo ir informacijos paslaugų tiekėja visuose šešiuose žemynuose. Nasdaq paslaugų portfelyje – diversifikuoti sprendimai, leidžiantys klientams planuoti ir optimizuoti verslą, įgyvendinti verslo vizijas. Nasdaq technologijos – nepamainomas skaidrumą ir supratimą šiuolaikinėse pasaulio kapitalo rinkose užtikrinantis instrumentas. Nasdaq – tai pirmoji elektroninė vertybinių popierių birža pasaulyje, šiuo metu 50 šalyse valdanti 70 biržų, kuriose sudaromas maždaug vienas iš dešimties vertybinių popierių sandorių pasaulyje. Nasdaq kotiruojama daugiau kaip 3500 bendrovių, kurių rinkos kapitalizacija viršija 9,1 trilijonus JAV dolerių, Nasdaq paslaugomis naudojasi daugiau kaip 10.000 verslo klientų. Daugiau informacijos: http://nasdaq.com/ambition arba http://business.nasdaq.com

Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland, Nasdaq Riga, Nasdaq Stockholm, Nasdaq Tallinn, Nasdaq Vilnius, Nasdaq Clearing ir Nasdaq Broker Services yra atitinkamai reguliuojamų rinkų Nasdaq OMX Copenhagen A/S, Nasdaq OMX Helsinki Ltd., Nasdaq OMX Iceland hf., Nasdaq OMX Riga, AS, Nasdaq OMX Stockholm AB, Nasdaq OMX Tallinn AS, AB Nasdaq OMX Vilnius, Nasdaq OMX Clearing AB, Nasdaq OMX Broker Services AB prekės ženklas. Nasdaq Nordic – tai bendras Nasdaq Copenhagen, Nasdaq Helsinki, Nasdaq Iceland ir Nasdaq Stockholm rinkų ir jų siūlomų produktų bei paslaugų pavadinimas. Nasdaq Baltijos rinka – tai bendras Nasdaq Tallinn, Nasdaq Riga ir Nasdaq Vilnius rinkų ir siūlomų bendrų produktų bei paslaugų pavadinimas. Daugiau apie Nasdaq Baltijos rinką: www.nasdaqbaltic.com

Apie „Morningstar“
„Morningstar“, Inc. – pirmaujanti nepriklausoma investicijų tyrimų lyderė Šiaurės Amerikoje, Europoje, Australijoje ir Azijoje. Bendrovės produktų, skirtų individualiems investuotojams, finansų patarėjams, fondų valdytojams ir kitiems finansų rinkų dalyviams, pasiūla yra itin didelė. „Morningstar“ tiekia duomenis daugiau kaip 479 000 subjektų, siūlančių įvairias investavimo galimybes. Duomenis apie daugiau kaip 13 mln. bendrovių akcijų, indeksų, ateities ir pasirenkamųjų sandorių prekių ir tauriųjų metalų ir t.t. gali būti prieinami realiu laiku. "Morningstar" taip pat teikia investicijų valdymo paslaugas. 2014 m. rugsėjo 30 d. bendrovė valdė apie 170 mlrd. JAV dolerių turtą. „Morningstar“ veikia 27 šalyse.

Įspėjamasis pranešimas
Informacijoje, pateiktoje šiame pranešime spaudai, yra į ateitį nukreiptų pareiškimų, kurie nėra aiškiai apibrėžti ir yra susiję su įvairiomis rizikomis. Nasdaq įspėja, kad bet kokia į ateitį nukreipta informacija negali būti laikoma garantija dėl bet kokių ateities rezultatų pasiekimo, ir Nasdaq nekontroliuoja veiksnių, kurie gali paveikti tokius faktinius rezultatus. Nasdaq neprisiima jokios atsakomybės viešai atskleisti bet kokių į ateitį nukreiptų pareiškimų.

Daugiau informacijos:
Audronė Ranonytė
+370 5 272 3458
audrone.ranonyte@nasdaq.com.