2011. aasta I kvartali konsolideeritud vahearuanne


Tallinn, Eesti, 2011-05-10 17:46 CEST (GLOBE NEWSWIRE) --  

Tegevusaruanne

Valikulised finantsnäitajad

AS-i Silvano Fashion Group 2011. aasta I kvartali ja 2010. aasta I kvartali valikulised finantsnäitajad on kokkuvõtlikult järgmised:

 

Koondkasumiaruanne
Tuhandetes eurodes
I kvartal 2011 I kvartal 2010 Muutus, %
Müügitulu 25 455 20 067 26,9%
Kasum enne intresse, makse ja amortisatsiooni (EBITDA) 6 060 3 292 84,1%
Aruandeperioodi puhaskasum 6 291 3 110 102,3%
Puhaskasum, ettevõtte omanike osa 5 089 2 472 105,9%
Kasum aktsia kohta (eurodes) 0,13 0,06 116,7%
Perioodi rahavoog põhitegevusest 1 410 818 72,4%

 

Finantsseisundi aruanne
Tuhandetes eurodes
31.03.2011 31.12.2010 Muutus, %
Varad kokku 68 691 65 085 5,5%
Käibevarad kokku 54 164 49 974 8,4%
Ettevõtte omanikele kuuluv omakapital kokku 44 423 42 042 5,7%
Laenukohustused 220 36 511,1%
Raha ja raha ekvivalendid 21 479 21 468 0,1%

 

Rentaablusanalüüs
Protsentides
I kvartal 2011 I kvartal 2010 Muutus, %
Brutokasum 41,4 40,9 1,2%
EBITDA 23,8 16,4 45,1%
Puhaskasum 24,7 15,5 59,4%
Puhaskasum, ettevõtte omanike osa 20,0 12,3 62,6%

 

Finantssuhtarvud 31.03.2011 31.12.2010 Muutus, %
ROA 23,4% 20,5% 14,1%
ROE 38,1% 33,4% 14,1%
Hinna/ kasumi suhe 8,7 8,8 -1,1%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 4,1 4,1 0,0%
Likviidsuskordaja 2,8 2,8 0,0%

 

 

Suhtarvude arvutamisel kasutatud valemid:

Brutorentaablus = brutokasum / müügitulu
EBITDA marginaal = EBITDA / müügitulu
Puhasrentaablus = puhaskasum / müügitulu
Puhasrentaablus, ettevõtte omanike osa = puhaskasum, ettevõtte omanike osa / müügitulu
ROA (varade tootlus) = viimase 4 kvartali puhaskasum, ettevõtte omanike osa / keskmine koguvara
ROE (omakapitali tootlus) = viimase 4 kvartali puhaskasum, ettevõtte omanike osa / keskmine omakapital, ettevõtte omanike osa
EPS (kasum aktsia kohta) = puhaskasum, ettevõtte omanike osa / perioodi kaalutud keskmine lihtaktsiate arv
Hinna/ kasumi suhe = Aktsiahind aruandeperioodi lõpul / kasum aktsia kohta, arvutuste alus – viimase 4 kvartali puhaskasum, ettevõtte omanike osa
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja = käibevara / lühiajalised kohustused
Likviidsuskordaja = (käibevara - varud) / lühiajalised kohustused

 

Äritulemused

SFG äritulemuste põhjal on viimaste aastate I kvartali rentaablusnäitajad kõrgeimad tänu põhimüügiartikliteks kujunenud ujumisrõivaste ja moekollektsioonide müügile. I kvartali müügitase jääb tavaliselt alla II ja III kvartali kõrghooaja näitajatele, kuid rentaabluse kasv oli 2011. aasta I kvartalis väga suur. Kavandatust pisut paremate tulemuste saavutamisele I kvartalis aitasid kaasa Venemaa turu järjepidev kasv, Ukraina majanduse märgatavam taaselavnemine, suur müügikäive Valgevenes ja taaselavnevad Balti turud. I kvartali kogukäive ulatus 25 455 tuhande euroni, EBITDA oli 6 060 tuhat eurot ja puhaskasum 6 291 tuhat eurot.

Kontserni võtmeturu Venemaa majandus on heas seisus. Venemaa rahvusvahelised rahareservid kasvasid I kvartalis 4,8% võrra ja ulatusid 502,46 miljardi Ameerika dollarini. 2011. aasta I kvartalis tugevnes Vene rubla USA dollari suhtes 10,5% ja euro suhtes 5,3%. Nafta ja gaasi hinnad toetavad endiselt Venemaa majandust. Kõige selle tulemusena on käive lõpptarbija turul 2011. aasta I kvartalis kasvanud. Kontserni 2011. aasta I kvartali käive Venemaal ületas 2010. aasta I kvartali vastavat näitajat 24,7%.

Tänu 2010. aasta IV kvartalis kogu riigis toimunud palgatõusudele oli Valgevene turg 2011. aasta I kvartalis väga tugev. Esialgse informatsiooni kohaselt kasvas Valgevene SKT 2011. aasta I kvartalis hinnanguliselt 10,9%. Võrreldes 2010. aasta I kvartaliga kasvas I kvartali jaemüük Valgevenes kohalikus vääringus väljendatuna 53,0% ja eurovääringus 49,6%. Kuid märtsis seisis Valgevene majandus silmitsi jooksevkonto puudujäägist tulenevate tõsiste tagajärgedega. Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody's Investors Service alandas Valgevene valitsuse välis- ja kohalikus valuutas nomineeritud võlakirjade reitinguid astmelt B1 astmele B2 ning peab edasisi väljavaateid reitingutele negatiivseks. Sellise hinnangu on põhjustanud märkimisväärsed lüngad riigi välisinvesteerimises lähiajal ning keskpikas perspektiivis raskused muuta praegust välisvõlgadega rahastatavat ja sisenõudlusel tuginevat majanduskasvu mudelit. Agentuuri teeb murelikuks välisinvesteerimise vajadus seoses Valgevene jooksevkonto suure puudujäägiga, mis 2010. aastal moodustas ligikaudu 16% SKP-st. Sellest tulenevalt on alates 16. märtsist Valgevenes olnud raskusi seoses välisvaluutaturuga. Eeldatavasti 2011. aasta II kvartali jooksul olukord stabiliseerub.

Kuigi Ukraina majanduse elavnemine ja areng ei ole olnud nii kiire kui Venemaal, kogub ka sealne majanduselu hoogu ja 2010. aasta I kvartaliga võrreldes kasvas SFG käive Ukrainas 2011. aasta I kvartalis 89,0% võrra.

Majanduse olukord Baltikumis on paranemas. 2010. aasta I kvartaliga võrreldes suurenes piirkonna I kvartali käive 5,5% võrra.

Kokku kasvas käive 2011. aasta I kvartalis 2010. aasta sama perioodiga võrreldes 26,9%.

Aruandeperioodi lõpul tegutses kontserni ja tema frantsiisipartnerite alluvuses 424 Milavitsa ja Lauma Lingerie kauplust, neist 52 kauplust haldab kontsern ise ja ülejäänuid frantsiisipartnerid. Sarnaselt eelmisele aastale keskendub kontsern jaemüügi osas frantsiisipartnerite töö edendamisele ja toetamisele täiendades seda omaenda jaemüügi arendamisega koduturgudel (Valgevenes ja Baltikumis).

Majandustulemused

Kontserni 2011. aasta I kvartali käive ulatus 25 455 tuhande euroni, suurenedes eelmise aastaga võrreldes 26,9%. Hulgimüügi kogukäive kasvas 31,4% võrra ja jaemüügi käive 7,7% võrra. 2010. aasta I kvartali jaemüügi käibe näitaja hõlmab ka Venemaa jaemüügi käivet summas 978 tuhat eurot, kuid 2009. aastal vastu võetud tegevuse ümberkorraldust käsitleva otsuse kohaselt lõpetas kontsern 2010. aasta I poolaastal omaenda jaemüügi tegevusvaldkonnad Venemaal. Seega on jaemüügi käibe tõus võrreldavate müügipindade lõikes 48,0%.

2011. aasta I kvartalis kasvas kontserni brutorentaablus jätkuvatest tegevusvaldkondadest ja moodustas 41,4%; võrdluseks – eelmise aasta sama perioodi vastav näitaja oli 40,9%. Brutorentaabluse kasv on peamiselt seletatav keskmise müügihinna tõusuga, mis tulenes käibe struktuuri muutusest ja kallimate tootemarkide suurenenud osakaalust.

Konsolideeritud ärikasum moodustas 2011. aasta I kvartalis 5 619 tuhat eurot võrreldes 2 845 tuhande euroga 2010. aasta samal perioodil. Konsolideeritud käibe ärirentaablus jätkuvatest tegevusvaldkondadest oli 22,1% (2010. a I kvartal: 14,2%). Hoolimata sellest, et inflatsioon mõjutas negatiivselt kõiki kululiike, ei ületanud kulud kokkuvõttes kontserni poolt teenitud tulu ning kontsern suutis suurendada kasumit. 2010. aasta I kvartali ärikasumile ja käibe ärirentaablusele avaldasid negatiivset mõju kahjumlikud tegevusvaldkonnad Venemaal, mille tegevus lõpetati täielikult 2010. aasta I poolaastal.

2011. aasta I kvartali konsolideeritud puhaskasum valuutakursi muutustest oli 1 630 tuhat eurot. ZAO Milavitsa teenitud kasum valuutakursi muutustest ulatus1 539 tuhande euroni ning tulenes peamiselt Vene rublades fikseeritud ostudest (2011. aasta I kvartalis tugevnes Vene rubla Valgevene rubla suhtes 8,8% võrra) ja eurodes fikseeritud lühiajalistest deposiitidest (euro tugevnes 2011. aasta I kvartalis Valgevene rubla suhtes 6,4%).

2011. aasta I kvartali tegelik maksumäär oli 16,2% (2010. aasta I kvartal: 26,2%) jäädes oodatust madalamaks tänu Valgevene kohustusliku maksumäära alanemisele 26,28%-lt 24%-le. Paranenud tegelik maksumäär tulenes ka Venemaa eelmiste aastate maksukahjumi kasutamisest.

Omanikele jaotatav konsolideeritud puhaskasum ulatus 2011. aasta I kvartalis 5 089 tuhande euroni võrreldes 2010. aasta I kvartali 2 472 tuhande euroga; omanikele jaotatav puhasrentaablus oli 20,0% (võrdluseks: 2010. aasta I kvartalis oli vastav näitaja 12,3%).

2011. aasta I kvartalis ulatus kontserni omakapitali tootlus 38,1%-ni (2010. aasta I kvartal: 12,5%) ning varade tootlus oli 23,4% (2010. aasta I kvartal: 6,7 %).

Finantsseisund

Seisuga 31. märts 2011 ulatus konsolideeritud varade maht 68 691 tuhande euroni, seega võrreldes seisuga 31. detsember 2010 oli kasv 5,5%.

Materiaalse ja immateriaalse põhivara saldod vähenesid 2010. aasta 31. detsembriga võrreldes 877 tuhande euro võrra peamiselt seoses valuutakursi muutuste mõjuga summas 844 tuhat eurot.

Võrreldes 31. detsembriga 2010 kasvasid nõuded ostjate vastu 2 929 tuhande euro võrra ja moodustasid 2011. aasta 31. märtsi seisuga 12 571 tuhat eurot. Varude saldo suurenes 1 508 tuhande euro võrra ning ulatus 2011. aasta 31. märtsi seisuga 17 300 tuhande euroni. Ostjatelt laekumata arvete ja varude saldo kasv vastas ärivaldkonna hooajatrendile.

Valuutakursi muutused avaldasid kontserni omakapitalile negatiivset mõju ning 2011. aasta I kvartalis vähenes valuutakursi muutuste reserv summas 3 121 tuhat eurot. Üldkokkuvõttes suurenes omanikele jaotatav omakapital 2 381 tuhande euro võrra ulatudes 2011. aasta 31. märtsi seisuga 44 423 tuhande euroni.

Nagu juhtkond oligi eeldanud, suurenesid lühiajalised kohustused 2011. aasta I kvartalis 1 297 tuhande euro võrra.

Lühi- ja pikaajalised laenukohustused suurenesid 184 tuhande euro võrra ulatudes 2011. aasta 31. märtsi seisuga 220 tuhande euroni. 2011. aasta I kvartalis võeti laene summas 265 tuhat eurot ja maksti tagasi summas 69 tuhat eurot, sh tasuti kapitalirendikohustusi summas 2 tuhat eurot.

2009. aastal loobus kontsern kahjumlikust naisterõivaste ärivaldkonnast ja müüs aktsiad oma endises 100%‑lises tütarettevõttes PTA Grupp AS. Võõrandamise kuupäeva seisuga kehtisid kontserni poolt Danske Bank A/S Eesti filiaalile väljastatud garantiid PTA Grupp AS-i laenude ja garantiilimiitide tagamiseks. Seisuga 31. märts 2011 olid Danske Bank A/S Eesti filiaalilt SFG käenduse tagatisel saadud PTA Grupp AS-i laenude ja garantiide saldod vastavalt 45 tuhat eurot ja 203 tuhat eurot. Seisuga 25. aprill 2011 olid kõik garanteeritud summad tagastatud.

Maksukohustused ja muud kohustused, sh võlad töövõtjatele, moodustasid 4 841 tuhat eurot. Seisuga 31. märts 2011 moodustasid eraldised 390 tuhat eurot.

Käive

Käive ärisegmentide lõikes

  I kvartal 2011 tuhandetes
eurodes
I kvartal 2010 tuhandetes
eurodes
Muutus
tuhandetes eurodes
I kvartal 2011 protsent
käibest
I kvartal 2010 protsent
käibest
Hulgimüük 21 472 16 345 5 127 84,4% 81,5%
Jaemüük 3 869 3 593 276 15,2% 17,9%
Muud tegevusvaldkonnad 114 129 -15 0,4% 0,6%
Kokku 25 455 20 067 5 388 100,0% 100,0%

 

Käive turgude lõikes

2011. aasta I kvartalis keskendus kontsern peamiselt Balti, Venemaa, Valgevene ja Ukraina turgudele.

Kogukäive turgude lõikes

 

  I kvartal 2011
tuhandetes
eurodes
I kvartal 2010
tuhandetes
eurodes
Muutus
tuhandetes
eurodes
I kvartal 2011
protsent
käibest
I kvartal 2010
protsent
käibest
Venemaa 15 049 12 066 2 983 59,1% 60,2%
Valgevene 6 165 4 883 1 282 24,2% 24,3%
Baltikum 1 525 1 446 79 6,0% 7,2%
Ukraina 1 567 829 738 6,2% 4,1%
Muud turud 1 149 843 306 4,5% 4,2%
Kokku 25 455 20 067 5 388 100,0% 100,0%

 

Suur osa 2011. aasta I kvartali naistepesu müügist teenitud tulust saadi Venemaa turult, s.o 15 049 tuhat eurot, mis moodustas 59,1% 2011. aasta I kvartali naistepesu müügi kogukäibest (2010. aasta I kvartal: 12 066 tuhat eurot). 2011. aasta I kvartali Venemaa käibe näitaja hõlmab üksnes hulgimüüki ning 2010. aasta I kvartali näitaja nii jae- kui ka hulgimüüki. Naistepesu müügimahu suuruselt teine piirkond oli Valgevene, kus käive ulatus 6 165 tuhande euroni, mis moodustas 24,2% naistepesu müügi käibest (sh nii jae- kui ka hulgimüük); 2010. aasta I kvartali vastav näitaja oli 4 883 tuhat eurot.

2011. aasta I kvartalis müüdud ühikute hulk näitas positiivset trendi võrreldes 2010. aasta sama perioodiga.

Kõige märgatavam oli käibe kasv Valgevene, Venemaa ja Ukraina turgudel.

2009. aasta lõpus ja 2010. aasta alguses toimusid muutused Milavitsa müügistrateegias ja organisatsiooni struktuuris ning 2010. aastal rakendati muudatusi Venemaal ja Ukrainas. Selle tulemusena suurendas kontsern kontrolli oma turustamiskanalite üle.

Käibe kasvu tagamiseks jätkas Milavitsa turundusalase tegevuse laiendamist Valgevenes, Ukrainas ja Venemaal ning võttis tarvitusele meetmed uute frantsiisikaupluste avamise toetamiseks. Turunduses ja frantsiisikaubanduses jätkusid 2011. aasta I kvartalis ühisprogrammid edasimüüjate ja turustajatega.

Lauma Lingerie käive esimeses kvartalis pisut kasvas, seda peamiselt tänu müügitulemustele Ukrainas, Baltikumis, Valgevenes ja Kasahstanis. Venemaa käive 2010. aasta I kvartaliga võrreldes vähenes.

Pesu tootemarkide lõikes moodustas Milavitsa põhitootemargi müügist saadud tulu 74,7% naistepesu 2011. aasta I kvartali müügi kogutulust (2010. aasta I kvartal: 73,8%) ulatudes 18 930 tuhande euroni. Lauma Lingerie põhitootemargi müügikäive moodustas 8,4% (2010. aasta I kvartal: 9,1%) naistepesu kogukäibest ulatudes 2 129 tuhande euroni. Ülejäänud tootemargid nagu Alisee, Aveline, Hidalgo ja Laumelle moodustasid kokku 16,9% naistepesu 2011. aasta I kvartali müügi kogukäibest (2010. aasta I kvartal: 17,1%) ulatudes 4 282 tuhande euroni.

Hulgimüük

2011. aasta I kvartalis ulatus hulgimüügi tulu 21 472 tuhande euroni, mis moodustas 84,4% kontserni kogu müügitulust (2010. aasta I kvartal: 81,5%). Peamised hulgimüügipiirkonnad olid Venemaa, Valgevene, Ukraina ja Balti riigid. Oluline kasv on saavutatud Venemaal, Ukrainas ja Kasahstanis peamiselt tänu Milavitsa hulgimüügi partnerite edule.

Laiendati tegevust väljapool põhiturge eesmärgiga mitmekesistada kontserni müügitegevust eeskätt Lääne-Euroopa maades. Mõnel turul osaleb kontsern müügiagentide vahendusel, teisi turge teenindavad kohalikud edasimüüjad.

Jaemüük

Kontserni 2011. aasta I kvartali naistepesu jaemüügikäive moodustas kokku 3 869 tuhat eurot, seega võrreldes eelmise aastaga oli tõus 7,7%.

Jaemüük toimus Valgevenes ja Lätis. 2011. aasta I kvartali lõpus oli kontsernil 52 omaenda jaemüügipunkti kogupindalaga 4 414 ruutmeetrit. 2011. aasta 31. märtsi seisuga tegutses Milavitsa tootemargi all 356 kauplust, mida haldasid Milavitsa äripartnerid Venemaal, Valgevenes, Ukrainas, Moldovas, Kasahstanis, Usbekistanis, Kõrgõzstanis, Lätis, Aserbaidžaanis, Armeenias, Küprosel, Saksamaal, Gruusias ja Sloveenias. Kokku suurenes 2011. aasta I kvartalis kaupluste arv 8 võrra. Seisuga 31. märts 2011 tegutses ka 16 Lauma Lingerie jaemüügikauplust, mida haldasid Lauma Lingerie äripartnerid Leedus, Lätis, Eestis ja Albaanias. 2011. aasta I kvartalis avati 3 kauplust ja suleti 1. Milavitsa 400. kauplus avati Valgevenes 1. aprillil 2011. Veebruaris avati Milavitsa kauplus Kiievi (Ukraina) suurimal ostutänaval Kreschatik.

2011. aasta I kvartalis avati 2 uut kontsernile kuuluvat naistepesu kauplust, neist 1Milavitsa tootemargi all tegutsev kauplus Valgevenes ja 1 Lauma Lingerie tootemargi all tegutsev kauplus Lätis.

Kontsernile kuuluvate kaupluste arv:

  31.03.2011 31.12.2010
Läti 9 8
Valgevene 43 42
Kaupluseid kokku 52 50
Müügipind kokku, ruutmeetrites 4 414 4 253

 

Milavitsa Valgevene jaemüügiketis rakendati terve rida meetmeid müügi edendamiseks, sh tootemarkide tutvustamise ühiskampaania Oriflame’iga. Kontsernile kuuluvad jaemüügikauplused jäävad endiselt üheks kontserni edasise müügiarendustegevuse prioriteetidest Valgevenes. Peamiselt tänu viimase aasta jooksul avatud arvukatele uutele kauplustele kasvas kontserni üldine jaemüügitegevus Valgevenes 2010. aasta I kvartaliga võrreldes kohalikus vääringus väljendatuna 53,0% ja eurovääringus 49,6%. Samuti on kasvanud võrreldavate poepindade käive ruutmeetri kohta.

Baltikumis suurenes jaemüügi käive eelmise aastaga võrreldes 16,6% võrra ulatudes 153 tuhande euroni. Kasv on seletatav peamiselt suurenenud jaemüügikogemuse ja kaupluste paranenud töökorraldusega.

2010. aasta II poolaastal lõpetati kontserni omaenda jaemüügivaldkonna tegevus Venemaal. Seetõttu hõlmab 2010. aasta I kvartali jaekäibe näitaja Venemaa jaekäivet summas 978 tuhat eurot, samas kui 2011. aasta I kvartali käive tulenes vaid Valgevene ja Läti jaemüügist. 2009. aastal langetati strateegiline otsus suunata tähelepanu omaenda jaemüügiketilt Milavitsa frantsiisivõrgustiku väljaarendamisele Venemaal. Frantsiisi arendamise strateegia elluviimiseks on kontserni Venemaa tegevusvaldkonnas tehtud teatud muudatusi struktuuris ja juhtimises (muuhulgas loodi eraldi frantsiisiosakond).

Kontserni omaenda kauplused kontseptsioonide lõikes

Turg Milavitsa
kauplused
Lauma
Lingerie kauplused
Kokku Müügipind, 
ruutmeetrites
Valgevene 43 0 43 3 937
Läti 0 9 9 477
Kokku 43 9 52 4 414

 

Tootmine, sisseostmine, hanked ja logistika

2011. aasta I kvartalis ulatus SP ZAO Milavitsa tootmise kogumaht 4 927 tuhande ühikuni, seega võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oli tõus 16,0%. Lauma Lingerie tootmise kogumaht 2011. aasta I kvartalis oli 378 tuhat ühikut, seega võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oli langus 12,0%.

Investeeringud

Kontserni 2011. aasta I kvartali investeeringute kogumaht moodustas 403 tuhat eurot, millest 32 tuhat eurot investeeriti jaemüüki. Ülejäänud investeeringud tehti tootmise efektiivsuse säilitamiseks ja 2011. aastal tootmisvõimsuste suurendamiseks vajalikesse seadmetesse ja hoonetesse.

Personal

2011. aasta 31. märtsi seisuga oli kontsernil 3 202 töötajat, neist 519 inimest töötas jaemüügivõrgus ja 2 675 tootmises. Ülejäänud töötajad tegutsesid hulgimüügi-, haldus- ja tugiteenuste valdkondades.

2011. aasta I kvartali palgakulu oli kokku 5 007 tuhat eurot. Juhatuse ja nõukogu liikmetele makstud töötasud moodustasid kokku 38 tuhat eurot.

  Konsolideeritud finantsseisundi aruanne

Auditeerimata

Tuhandetes eurodes 31.03.2011 31.12.2010 31.03.2010
VARAD      
Põhivara      
Materiaalne põhivara 10 584 11 446 10 468
Immateriaalne põhivara 519 534 549
Kinnisvarainvesteeringud 1 197 1 299 1 303
Kapitaliosaluse meetodil kajastatavad investeeringud 115 106 64
Müügivalmis finantsvara 343 370 365
Edasilükkunud tulumaksuvara 1 735 1 324 1 282
Muud nõuded 34 32 637
Põhivara kokku 14 527 15 111 14 668
Käibevara      
Varud 17 300 15 792 17 511
Ettemakstud ettevõtte tulumaks 55 59 359
Muud maksunõuded 1 040 1 517 842
Nõuded ostjate vastu 12 571 9 642 12 441
Muud nõuded 1 254 1 188 1 380
Ettemaksed 447 288 702
Raha ja raha ekvivalendid 21 479 21 468 10 040
Müügiootel põhivara 18 20 104
Käibevara kokku 54 164 49 974 43 379
VARAD KOKKU 68 691 65 085 58 047
       
KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL      
Omakapital      
Aktsiakapital nimiväärtuses 25 313 25 313 25 565
Ülekurss 14 130 14 130 14 271
Oma aktsiad -371 -311 -450
Kohustuslik reservkapital 67 67 67
Muud reservid 0 453 0
Valuutakursi muutuste reserv -14 708 -11 587 -12 209
Jaotamata kasum 19 992 13 977 6 249
Ettevõtte omanikele kuuluv omakapital kokku 44 423 42 042 33 493
Mittekontrolliv osalus 10 902 10 974 9 313
Omakapital kokku 55 325 53 016 42 806
Pikaajalised kohustused      
Laenukohustused 0 0 257
Muud kohustused 0 0 2
Pikaajalised kohustused kokku 0 0 259
Lühiajalised kohustused      
Laenukohustused 220 36 1 210
Võlad tarnijatele 7 915 7 681 7 863
Ettevõtte tulumaksu võlg 736 608 953
Muud maksuvõlad 699 712 2 138
Muud võlad 1 286 1 131 1 019
Eraldised 390 136 258
Viitvõlad 2 112 1 757 1 509
Tulevaste perioodide tulu 8 8 32
Lühiajalised kohustused kokku 13 366 12 069 14 982
Kohustused kokku 13 366 12 069 15 241
KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL KOKKU 68 691 65 085 58 047

 

 

Konsolideeritud kasumiaruanne

Auditeerimata

Tuhandetes eurodes I kvartal 2011 I kvartal 2010
     
Äritulud    
Müügitulu 25 455 20 067
Müüdud toodangu kulu -14 908 -11 867
Brutokasum 10 547 8 200
     
Muud äritulud 313 166
Turustuskulud -2 840 -2 384
Üldhalduskulud -1 688 -2 272
Muud ärikulud -713 -865
Ärikasum 5 619 2 845
     
Finantstulud ja -kulud    
Intressikulud -4 -42
Kasum valuuta konverteerimisest 1 630 1 305
Muud finantstulud 251 183
Finantstulud/ -kulud kokku 1 877 1 446
     
Kasum/ kahjum kapitaliosaluse
meetodil kajastatud investeeringutest
17 -77
Kasum enne tulumaksu 7 513 4 214
     
Tulumaks -1 222 -1 104
Aruandeperioodi kasum 6 291 3 110
     
Sealhulgas    
Ettevõtte omanike osa kasumist 5 089 2 472
Mittekontrolliva osaluse osa kasumist 1 202 638
     
     
Kasum aktsia kohta    
Tava kasum aktsia kohta (eurodes) 0,13 0,06
Lahustatud kasum aktsia kohta (eurodes) 0,13 0,06

 

 

 


Anhänge

Cons. interim report SFG Q1_2011 EST.pdf
GlobeNewswire