Amsterdam, 15 november 2012 - Ahold maakt vandaag de benoeming bekend van James McCann tot Chief Operating Officer van Ahold USA, met ingang van 1 februari 2013. Hij volgt Carl Schlicker op, die zijn pensioen heeft aangekondigd. McCann blijft lid van de Raad van Bestuur in zijn nieuwe functie.
"Ik ben zeer verheugd dat we deze belangrijke rol bij Ahold USA kunnen invullen vanuit onze eigen organisatie" aldus Dick Boer, CEO van Ahold. "Sinds James bij Ahold begon heeft hij zich gericht op het versterken van onze online activiteiten en van de initiatieven gericht op het versterken van de band met de klant. Deze strategische pilaren vormen een belangrijk onderdeel van onze robuuste groeistrategie, die vorig jaar werd gepresenteerd en nu wordt uitgevoerd. Deze benoeming is een logische vervolgstap voor James, die met zijn internationale ervaring in managementfuncties bij wereldwijd opererende retailbedrijven bij uitstek geschikt is om deze functie op zich te nemen."
"Ik wil Carl bedanken voor zijn jarenlange bijdrage aan ons bedrijf, vervolgt Dick Boer. "In zijn 25 jaar bij Ahold heeft Carl een zeer stevig fundament gelegd voor Ahold USA. Zijn focus was altijd gericht op de klant, op waarde, en op operationele perfectie, gebaseerd op kwaliteit en dienstverlening. Ik ben zeer verheugd dat Carl als adviseur verbonden blijft aan Ahold."
James McCann (Brits, 43) werkt sinds 2011 bij Ahold als Chief Commercial & Development Officer. De zoektocht naar een opvolger is inmiddels gestart.
Ahold Persvoorlichting: 088-659 5343
Ahold Investor Relations: 088-659 5213
Twitter: @AholdNews
Indien de Nederlandse versie van dit persbericht afwijkt van de Engelse versie, is de Engelse versie leidend.