Szminka jest najpopularniejszym produktem kosmetycznym kupowanym przez kobiety w Europie, według badań Photoslurp

Spośród 1500 ankietowanych kobiet w Europie, ponad połowa często na pierwszym miejscu przez internet kupuje szminkę, a następnie maseczki do twarzy


BARCELONA, Hiszpania, Dec. 02, 2019 (GLOBE NEWSWIRE) -- Według badań Photoslurp, 59,1% europejskich kobiet twierdzi, że często kupuje szminkę przez Internet, która okazuje się być najczęściej kupowanym produktem kosmetycznym.

W badaniach przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Włoszech, Francji i Niemczech zapytano ponad 1500 kobiet o ich zachowania zakupowe związane z zakupem kosmetyków przez Internet.

Na pytanie które produkty regularnie kupują przez Internet, respondenci wybierają szminkę jako pierwszy wybór (59,1%), następnie maseczki do twarzy (57,4%), a dopiero później takie produkty jak cień do powiek, kredka do oczu, korektor i inne.

W następnej kolejności zbadano preferencje produktu, pytając które atrybuty produktu są najważniejsze przy zakupie kosmetyków przez Internet. Średnio, najważniejsze dla kobiet w Europie okazały się produkty dla skóry wrażliwej (30,4%), a następnie produkty nietestowane na zwierzętach (30,1%).

Konsumenci we Włoszech i Hiszpanii bardziej koncentrują się na produktach dla skóry wrażliwej w porównaniu do Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji, gdzie konsumenci są bardziej zainteresowani produktami nietestowanymi na zwierzętach.

Najmniej ważną cechą produktu są produkty wegańskie / wegetariańskie z zaledwie 6,9%.

Oprócz popularnych produktów badania pokazują, że większość europejskich kobiet kupuje kosmetyki przez Internet co kilka miesięcy. Kobiety w Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech kupują więcej produktów do makijażu niż kobiety w Hiszpanii i Niemczech.

Mimo, że Amazon nadal jest popularnym miejscem do kupowania kosmetyków, badanie pokazuje, że Amazon nie jest najpopularniejszym sprzedawcą kosmetyków we Francji. Sephora i Yves Rocher z łatwością wyszli na prowadzenie, a Amazon został na miejscu 6.

Aby zwrócić uwagę kupujących przez Internet, badanie pokazuje, że zdjęcia i filmiki klientów + oceny (Star Rating) to najwyżej oceniane funkcje dla kosmetycznych sklepów  internetowych. Jeśli chodzi o obsługę klienta, większość respondentów preferuje czat przez Internet jako metodę komunikacji.

Obrazek: https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/64385e9a-bdc3-491b-bbbd-155db392e9ab/pl 

Link do pełnego raportu (w języku angielskim): https://hi.photoslurp.com/blog/ecommerce-trends-beauty-cosmetics-report/


            
Które z tych produktów kupujesz regularnie przez Internet?

Contact Data