Tenneco otwiera nowe europejskie centrum inżynieryjne Monroe w Gliwicach


NORTHVILLE, Illinois, May 24, 2023 (GLOBE NEWSWIRE) -- firma Tenneco świętowała dziś wielkie otwarcie najnowocześniejszego centrum inżynieryjnego o powierzchni 9600 metrów kwadratowych, które będzie obsługiwać firmy w zakresie europejskiego systemu kontroli jazdy (European Ride Control) i zaawansowanych technologii zawieszenia (Advanced Suspension Technologies, AST). Nowe europejskie centrum inżynieryjne Monroe znajduje się w odległości około 2 kilometrów od kompleksu produkcyjnego firmy Tenneco, które powstało w Gliwicach.

Kadra zarządzająca firmy Tenneco dołączyła do przedstawicieli rządu krajowego i lokalnego, klientów, członków największych europejskich instytutów badawczych oraz przedstawicieli mediów podczas porannej uroczystości, która obejmowała prezentacje, ceremonię przecięcia wstęgi oraz zwiedzanie nowego obiektu.

„Ten imponujący nowy obiekt pozwala zespołom Ride Control i Advanced Suspension Technologies zwiększyć prędkość i wartość wprowadzanych technologii w imieniu globalnych OEM-ów” – powiedział Romain Nollet, wiceprezes grupy i dyrektor generalny działu Ride Control. „Nieustannie inwestujemy w najlepszych ludzi, obiekty, zasoby i systemy, aby pomóc każdemu z naszych klientów w osiągnięciu ich celów biznesowych na wszystkich platformach i we wszystkich modelach pojazdów”.

W Monroe European Engineering Center pracuje prawie 240 inżynierów Tenneco Ride Control i AST, których praca wspiera szereg czołowych światowych producentów pojazdów, a także zakłady Performance Solutions w Hiszpanii, Czechach, Belgii i Polsce. Wśród głównych produktów projektowanych i zatwierdzanych w nowym centrum można wyróżnić amortyzatory i moduły Monroe OE Solutions oraz półaktywne amortyzatory i moduły Monroe Intelligent Suspension. Technologie te znajdują się w milionach pojazdów osobowych, ciężarówek, autobusów, przyczep, ale mają też inne zastosowania.

Zakład jest również odpowiedzialny za projektowanie szerokiej gamy podstawowych komponentów – między innymi systemów zaworów, systemów prowadzenia i uszczelniania oraz części strukturalnych i materiałów – występujących w amortyzatorach Monroe OE Solutions i Monroe Intelligent Suspension. Ponadto nowe centrum nadzoruje europejskie działania „ride work”, w ramach których inżynierowie firmy Tenneco współpracują z producentami pojazdów w celu przetestowania i sfinalizowania pracy nad zaworami amortyzatorów przed wprowadzeniem na rynek każdego nowego modelu pojazdu.

W związku z tym projektem firma Tenneco zainwestowała w najnowocześniejsze technologie z zakresu komputerowego wspomagania projektowania (CAD) oraz inżynierii (CAE), a także inne rozwiązania wymagane do rozwoju systemów mechanicznych, elektronicznych i hydraulicznych. Warsztat o powierzchni 5330 metrów kwadratowych jest wyposażony w narzędzia umożliwiające szybkie tworzenie i testowanie prototypów wszystkich rodzajów pasywnych i półaktywnych amortyzatorów. Możliwości walidacji produktów na miejscu obejmują testy wytrzymałości, trwałości, korozji, wydajności i hałasu oraz komputerowe symulacje działania komponentów i produktów.

Dzięki otwarciu Monroe European Engineering Center firma Tenneco obsługuje teraz klientów Ride Control i AST przez sieć pięciu zaawansowanych technologicznie obiektów znajdujących się w Gliwicach, Monroe w stanie Michigan, (USA), Ermui w Hiszpanii; Sint-Truiden w Belgii oraz Pekinie w Chinach.

Aby dowiedzieć się więcej o segmencie firmy Tenneco, odwiedź stronę www.tenneco.com. Więcej informacji na temat Monroe OE Solutions i/lub technologii Monroe Intelligent Suspension można znaleźć na stronie www.monroe-oe.com oraz www.monroeintelligentsuspension.com.

O Tenneco

Tenneco jest jednym z czołowych światowych projektantów, producentów i sprzedawców produktów motoryzacyjnych dla klientów na rynku oryginalnego wyposażenia i rynku wtórnym. Dzięki grupom biznesowym DRiV, Performance Solutions, Clean Air i Powertrain firma Tenneco przyczynia się do postępów w dziedzinie globalnej mobilności poprzez dostarczanie rozwiązań technologicznych na rynki pojazdów lekkich, ciężarowych, terenowych, przemysłowych, wyścigowych, jak również na rynek wtórny.

Odwiedź stronę www.tenneco.com i dowiedz się więcej.

KONTAKT:

Bill Dawson
Współpraca z mediami – Ameryka Północna
847 482 5807
bdawson@tenneco.com
Simonetta Esposito
Współpraca z mediami – Europa
(32) 471 44 02 68
sesposito@tenneco.com

Zdjęcia towarzyszące temu ogłoszeniu są dostępne na stronie:
https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/1dde1d6b-4935-4e8b-9333-6feed92e2210
https://www.globenewswire.com/NewsRoom/AttachmentNg/e1f0998e-5f20-4674-92a3-f729c898794c


MEEC - SM (8) MEEC - SM (10)