תוכניות ההגירה באמצעות השקעות האטרקטיביות בעולם בשנת 2024


לונדון, Feb. 27, 2024 (GLOBE NEWSWIRE) --  

תוכניות אישור מגורים וקבלת אזרחות אירופאיות באמצעות השקעות ממשיכות לתפוס את המקומות הראשונים בדירוג השנתי של תוכניות הגירת ההשקעות המבוקשות ביותר בעולם של חברת ייעוץ העושר העולמית Henley & Partnersמלטה מחזיקה במקום הראשון ב-Global Citizenship Program Index של 2024 כפי שהיא עושה כבר במשך תשע שנים רצופות, בעוד ש-Portugal Golden Residence Permit Program שומרת על המקום הראשון ב-Global Residence Program Index.

שני המדדים - המופיעים במהדורת 2024 של הדו"ח Investment Migration Programs - מציעים ניתוח שיטתי ובחינה מקיפה של תוכניות אישור מגורים והענקת אזרחות באמצעות השקעות האטרקטיביות ביותר בעולם, והם מספקים את תקן הזהב בתחום. המהדורה של השנה כוללת 39 תוכניות, המייצגות את הרלוונטיות ביותר מבין יותר מ-100 תוכניות ברחבי העולם. הן עברו הערכה בידי פאנל של מומחים בלתי תלויים, כולל חוקרים אקדמיים מובילים, מומחים להערכת סיכונים במדינות, כלכלנים, עורכי דין עצמאיים להגירה ואזרחות, ומומחים אחרים, השוקלים מגוון רחב של גורמים רלוונטיים. כן זמינות השוואות דיגיטליות אינטראקטיביות של התוכניות, והן מאפשרות למשקיעים גלובליים ולמשפחות עשירות לבחור את מה שהכי חשוב להם בעת שהן משקללים את האפשרויות שלהם.

ד"ר כריסטיאן קיילין (Dr. Christian H. Kaelin), מומחה לדיני הגירה ואזרחות בינלאומיים ויו"ר Henley & Partners, אומר: "הפרסום חשוב ללקוחות פרטיים ולאנשי מקצוע בתחום ניהול העושר, כמו גם לקובעי מדיניות ממשלתיים המעוניינים לנהל תוכניות הגירת השקעות כדי להשיג אוטונומיה פיסקלית גדולה יותר וצמיחה כלכלית. בעידן זה של תנודתיות גלובלית מוגברת, מדינות לאום משתמשות בהגירת השקעות ככלי מימון חדשני למימון פרויקטים חברתיים ותשתיתיים לאומיים או אזוריים, כמו גם יוזמות פיתוח המפחיתות סיכוני קיימות, לטובת אזרחיהן ותושביהן".

תוכניות אזרחות: מלטה שולטת ברמה

Global Citizenship Program Index  מדרג 13 תוכניות, כאשר מלטה, המדינה הממוקמת באופן אסטרטגי באירופה, משיגה ניקוד של 77 מ-100, ושוב היא מובילה בהצטיינות. תקנות הענקת אזרחות של מלטה עבור שירותים יוצאי דופן באמצעות השקעה ישירה מאפשרות הענקת אזרחות בדרך של תעודת התאזרחות לאנשים זרים ובני משפחותיהם התורמים לפיתוח הכלכלי של המדינה. הדבר אפשרי לאחר תקופת שהייה בת 36 חודשים (או 12 חודשים בחריגה). תוכנית האזרחות המקורית של מלטה תוכננה בידי Henley & Partners בשנים 2013–2014, והפכה לאחת התוכניות המצליחות ביותר בעולם.

פתרון אזרחות הפרימיום באמצעות הצעת השקעה של אוסטריה שומר על המקום השני עם ציון של 74 נקודות, והוא מחייב את המועמדים לתרום תרומה משמעותית לכלכלה האוסטרית. שלוש מדינות האיים הקאריביים ממקומות באופן שווה במקום השלישי כשכל אחת מהן זוכה לציון של 70 נקודות:  Antigua and Barbuda Citizenship by Investment Program,  Grenada Citizenship by Investment Program ו- St. Lucia Citizenship by Investment Program, וכולן מציעות מסלולי השקעה ומימון אטרקטיביים הקשורים לנדל"ן.

תוכניות מגורים: פורטוגל במיקום מעולה

אירופה מנצחת גם ב-Global Residence Program Index של 2024, כאשר התוכניות המוצעות ביבשת תופסות את 5 המיקומים המובילים.  Portugal Golden Residence Permit Program מדורגת במקום הראשון מבין 26 תוכניות, עם ניקוד של 75 מתוך 100. Austria Private Residence Program, יחד עם הכוכבת העולה של היום התיכון,Greece Golden Visa Program, חולקות יחדיו את המקום השני עם ציון של 73 נקודות ומאחוריהן קרובה מאוד, עם 72 נקודות Swiss Residence Program - אפשרות השקעה שפותחה בידי Henley & Partners ומשלבת מגורים פרטיים עם הוראות מס הוויתור השוויצריות.

תוכנית המגורים לפי השקעה של איטליה משותפת למקום הרביעי עם ויזה בבריטניה לממציא חדשנות, כל אחת מהן קיבלה ציון 71. התוכנית במקום ה 5 היחידה שאינה באירופה היא תוכנית ויזת הסטארט-אפ של קנדה, שקיבלה ציון 69 וחולקת את המקום החמישי עם פייבוריטית אירופית אחרת שמושכת תשומת לב רבה, תוכנית ספרד מגורים לפי השקעות.

גיוון הבית בעדיפות עליונה

ד"ר יורג סטפן, (Dr. Juerg Steffen) מנכ"ל Henley & Partners, אומר: "רכישת תוכניות מגורים ו/או אזרחות חלופיות מאפשרת גמישות רבה יותר והשתתפות בכלכלות המובילות בעולם, כמו גם אופציות, המהוות כיום חלק בלתי נפרד מפוליסת הביטוח של כל משפחה למאה ה-21. ככל שמשפחה יכולה לגשת ליותר תחומי שיפוט, כך הנכסים שלה מגוונים יותר, כך החשיפה שלה לתנודתיות ספציפית למדינה, אזורית וגלובלית נמוכה יותר, והיא תהיה בת קיימא יותר בטווח הארוך".

בשנה שעברה, אזרחי ארצות הברית היו הלאום העליון שהגיש בקשה לאפשרויות מגורים ואזרחות חלופיות באמצעות Henley & Partners, ומגמה זו נמשכה לתוך הרבעון הראשון של 2024. השנה צפויה גם להיות שוברת שיאים במונחים של הגירת מיליונרים, על פי דו"ח הגירת העושר הפרטי של Henley, עם 128,000 אנשים בעלי הון גבוה שצפויים לעבור למדינה חדשה, לעומת 120,000 שעשו זאת בשנה שעברה, יותר מהשיא שלפני המגפה של 110,000.

להודעה המלאה

למידע נוסף:
Sarah Nicklin
Group Head of PR
sarah.nicklin@henleyglobal.com
Mobile: +27 72 464 8965