Audituoti AB „Invalda INVL“ grupės 2023 m. rezultatai


Bendrovės „Invalda INVL“ nuosavas kapitalas 2023 metų pabaigoje siekė 178 mln. eurų arba 14,83 euro akcijai – šie rodikliai buvo atitinkamai 36,1 proc. ir 34 proc. didesni nei prieš metus.

Pernai „Invalda INVL“ pelnas buvo rekordinis – uždirbta 45,82 mln. eurų audituoto grynojo pelno, arba 2,7 karto  daugiau nei 2022-aisiais, kai buvo gauta 16,67 mln. eurų pelno. 

„2023-ieji – sėkmingi ir strategiškai svarbūs grupei „Invalda INVL“ metai. Ilgalaikė kryptinga veikla kuriant ir vystant verslą bei tinkama ekonominė aplinka rinkose ir srityse, kuriose mes investuojame, lėmė klientams ir „Invalda INVL“ grupei reikšmingą pelną. 

Rimtai vertiname esamą geopolitinę situaciją, tačiau nesiblaškome, tęsiame savo darbus, kurie neša naudą investuojantiems, stiprina verslus ir kuria vertę šalims, kuriose mes veikiame. Suteikiant mūsų klientams reikalingą diversifikaciją, reikšmingą jų lėšų dalį investuojame ir už regiono ribų“, –  teigia „Invalda INVL“ vadovas Darius Šulnis. 

Pirmaujančios turto valdymo grupės Baltijos šalyse įmonių valdomas klientų turtas 2023 metų pabaigoje sudarė 963,7 mln. eurų. Grupės klientams pernai buvo uždirbta 192,7 mln. eurų pelno.

Turto valdymo ir Šeimos biuro verslas  
  
„Invaldos INVL“ pajamos iš turto valdymo dalies, t. y., klientų patikėtų lėšų valdymo, per 2023 metus sudarė 16,83 mln. eurų ir, palyginti su 2022-aisiais, padidėjo 10,9 proc.  
  
„2023 metais buvo įgyvendintas strategiškai svarbus sandoris – sujungėme mūsų ilgai ir sėkmingai kurtą mažmeninį investicijų valdymo ir gyvybės draudimo verslą su Šiaulių banku. Tai leis klientui gauti visapusiškai patogų ir jam didžiausią vertę kuriantį sprendimą iš vienų rankų. Tikimės, kad šio verslo augimo naudą iš Šiaulių banko akcijų vertės kilimo  gausime ir ateityje. Kadangi mūsų pagrindinis turto valdymo verslas yra apskaitomas istorinėmis savikainomis, sandoris užfiksavo tikrąją mažmeninės verslo dalies vertę.  

Po sandorio apibrėžėme turto valdymo grupės augimo ir plėtros strategiją bei tikslus – valdomų fondų grąžos rezultatų buvimas aukščiausiame kvartilyje, taipogi padvigubinti valdomą turtą per artimiausius 3 metus. Papildomai sustiprinome „Invalda INVL“ grupės komandą, nes dalis mūsų geriausių profesionalų  prisijungė prie Šiaulių banko“, – sako D. Šulnis. 

„Invalda INVL“ grupė ir pernai sėkmingai vystė turto valdymo verslą – pritraukta daugiau kaip 50 mln. eurų naujų klientų investicijų į valdomus fondus, pasiūlyta investuotojams naujų produktų, suteikiančių galimybę investuoti į už regiono ribų veikiančių pasaulinių valdytojų privataus kapitalo, infrastruktūros ir nekilnojamo turto fondus.  

Grupės didžiausio fondo „INVL Baltic Sea Growth Fund“ portfelis pasipildė dvejomis naujomis investicijomis – 2023 m. lapkritį užbaigtas didžiausio Lenkijos PVC perdirbėjo „Metal-Plast“ įsigijimo sandoris, o 2024 m. vasarį – grikių gamintojos ir grūdų prekybininkės „Galinta“ įsigijimas. Sėkmingai plėtota ir jau esamų portfelio investicijų veikla. Bendras „INVL Baltic Sea Growth Fund“ portfelio valdomų įmonių dydis 2023 m. siekė apie 570 mln. eurų pajamų, apie 80 mln. eurų EBITDA, bendrovėse dirbo apie 8,8 tūkst. darbuotojų. 

„INVL Renewable Energy Fund I“ 2023 m. vysto ir stato saulės jėgaines Lenkijoje ir Rumunijoje, kurių finansavimui išplatino 16 mln. eurų vertės obligacijų bei pasirašė sutartį dėl 25 mln. eurų banko paskolos saulės jėgainių statybai Rumunijoje. 

„INVL Sustainable Timberland and Farmland Fund II“ įžengė į naują geografinę rinką – 2024 m. sausį užbaigtas 1,4 tūkst. hektarų miško įsigijimo sandoris Rumunijoje, o bendras fondo žemių ir miško portfelio dydis perkopė 20 tūkst. hektarų ribą. 

2023 m. vasarį užbaigtas privačios skolos fondą valdžiusios bendrovės „Mundus“ įsigijimo sandoris, išperkant likusį 49 proc. akcijų paketą iš buvusių įmonės partnerių, vykdomi paruošiamieji darbai tolimesnei privačios skolos produkto plėtrai. 

Spartų ir sėkmingą augimą išlaiko INVL Šeimos biuras, plečiantis savo veiklą ir už Lietuvos ribų – 2024 m. sausį gautas Latvijos finansų rinkų priežiūros institucijos leidimas įsteigti filialą Latvijoje. 

Nuosavos investicijos   

Kitų „Invaldos INVL” nuosavų investicijų, neapimančių turto valdymo, įtaka rezultatui buvo 9 mln. eurų. 

Dėl mažmeninio verslo sandorio, taip pat sėkmingos grupės valdomų fondų veiklos ir kitų „Invalda INVL“ balansinių investicijų augimo, 2023 m. „Invalda INVL“ grupė uždirbo rekordinį pelną, siekiantį 45,8 mln. eurų, grupės grynųjų aktyvų vertė sudarė 178,0 mln. eurų.  

„Teigiamą įtaką „Invalda INVL“ rezultatams pernai darė ir tolimesnis investicijos į „Moldova-Agroindbank“ (maib), didžiausią Moldovos banką, vertės augimas. Strategiškai svarbūs metai Šiaulių bankui pažymėti stabiliu portfelio augimu ir rekordiniu grynuoju pelnu. Nors Šiaulių banko akcijų vertė 2023 metų pabaigoje išliko 2022-ųjų lygyje, kartu su įgyvendinta strategine transformacija laukiame tolimesnės sėkmingos banko plėtros ir akcijų kainos augimo“, – sako Invalda INVL“ vadovas. 

Pernai rekordinį pelną uždirbusio maib teigiama įtaka „Invaldos INVL“ rezultatui buvo 6,1 mln. eurų, o Šiaulių banko teigiama įtaka – 4,8 mln. eurų.

„Po ypač sėkmingų 2022 metų, 2023-ieji dėl nepalankių rinkos sąlygų augalininkystės ir pienininkystės sektoriuose buvo gan sudėtingi vienai didžiausių Lietuvoje žemės ūkio verslo grupių „Litagrai“, tačiau manome, kad ciklui susinormalizavus, grupė yra pasirengusi tolimesniam augimui ir šių metų rezultatai bus geri“, – teigia D. Šulnis. 

„Litagros“ veiklos rezultatas turėjo neigiamą (2,6 mln. eurų) įtaką „Invaldos INVL“ investicijų vertei. 

„2024-aisiais toliau investuosime į naujas galimybes, stiprinsime esamus verslus ir valdomas įmones, taipogi dirbsime su pasitraukimu (angl. exit) iš atskirų projektų, siekiant maksimizuoti vertę mūsų investuotojams. Plėsime INVL šeimos biuro verslo veiklą, įskaitant dėmesį sėkmingam startui Latvijoje ir Estijoje. Vykdysime paruošiamuosius darbus naujoms verslo linijoms, atitinkančioms mūsų keliamus valdomo turto grąžos ir augimo tikslus.  

Kertinis šių metų prioritetas – „INVL Private Equity Fund II“ paleidimas. Esame pasiruošę prisiderinti prie rinkose ir regionuose vykstančių procesų ir aktyviai veiksime ten, kur esame, bei išnaudosime atsirandančias naujas galimybes“, – teigia „Invalda INVL“ vadovas. 

Asmuo, įgaliotas suteikti papildomą informaciją:
AB „Invalda INVL“ vadovas Darius Šulnis
El.paštas darius.sulnis@invl.com

PriedaiAttachments

invaldainvl-2023-12-31-lt INVL Invalda AR 2023 LT Invalda INVL grupes apzvalga 2023 12 31