Forlater Telenor Satellite Services AS


I følge Tore Hilde er årsaken til at han forlater TSS uenigheter knyttet til driften av selskapet. Utover det ønsker han ikke å gi ytterligere detaljer
 
Styreformann Bjarne Aamodt sier at styret har akseptert hans oppsigelse.
 
Tore Hilde har arbeidet med satellittkommunikasjon i Telenor siden han startet i konsernet for nesten 10 år siden. I løpet av denne perioden har han innehatt flere stillinger og ble i 2002 utnevnt til administrerende direktør i TSS.
 
"I løpet av disse 10 årene har Tore gjort en fremragende jobb som har bidratt til utvikling og vekst av virksomheten i TSS gjennom restrukturering, organisk vekst og oppkjøp. I dag er TSS et av verdens ledende selskap innen global satellittkommunikasjon", sier Bjarne Aamodt. "Vi setter stor pris på Tores bidrag til dette, og ønsker ham lykke til i fremtidige posisjoner utenfor TSS."
 
Styret har godt håp om å finne og utnevne Tore Hildes etterfølger i løpet av kort tid.
GlobeNewswire