F-Secure nimesi yhtiön työntekijän Janne Pirttilahden ehdokkaaksi hallitukseen


F-Secure Oyj, Pörssitiedote, 4.4.2016 klo 08.00  

F-Securen yhtiökokouskutsussa (10.3.2016) ilmoitetun mukaisesti hallituksen nimitys- ja palkitsemisvaliokunta on päättänyt täydentää ehdotustaan hallituksen jäseniksi yhtiön henkilöstöön kuuluvalla ehdokkaalla. Yhtiökokouskutsussa kerrottuun asettamismenettelyyn perustuen nimitys- ja palkitsemisvaliokunta ehdottaa, että hallituksen jäseneksi valitaan Janne Pirttilahti.    

Jo aiemmin julkistetut muut ehdokkaat hallituksen jäseniksi ovat Risto Siilasmaa, Pertti Ervi, Jussi Arovaara, Matti Heikkonen, Anu Nissinen sekä Bruce Oreck. Kaikki ehdokkaat ovat antaneet suostumuksensa valintaan.  

Lisätietoja kaikista ehdokkaista löytyy tämän tiedotteen liitteestä. Lisätietoa löytyy myös yhtiön verkkosivuilta osoitteesta www.f-secure.fi/yhtiokokous. Henkilöstöön kuuluvan ehdokkaan tiedot päivitetään verkkosivuille välittömästi tämän tiedotteen lähettämisen jälkeen.  

F-Securen varsinainen yhtiökokous järjestetään torstaina 7. huhtikuuta 2016.  

 

Lisätietoja: 

F-Secure Corporation
Saila Miettinen-Lähde, talousjohtaja
puh. 09 2520 0700  

 


Pièces jointes

Proposed board members 2016-2017_finnish.pdf
GlobeNewswire