Data Respons ASA: Data Respons styrker posisjonen i Sverige


Sylog Sverige AB, et datterselskap av Data Respons ASA, har inngått avtale om overtakelse av 100 % av aksjene i Atero AB.

Atero har 15 ansatte med kontor i Linköping og er spesialister innen SW utvikling, systemdesign og kommunikasjon for embedded og IoT løsninger. Oppkjøpet styrker Data Respons' posisjon som en ledende aktør innen R&D Services i Linköping.

- Atero har en imponerende kundeliste, ansatte med meget høy kompetanse og en kultur som er veldig sammenfallende med vår egen. Sverige er vårt største marked med over halvparten av omsetningen i konsernet. Vi har 30% vekst i omsetningen i Sverige så langt i år og ser et stort potensial i årene som kommer, sier Kenneth Ragnvaldsen, konsernsjef i Data Respons.

- Vi gleder oss til å bli en del av Sylog-familien. Sammen med Sylog's spesialistmiljø i regionen, har vi nå de beste forutsetninger for å delta i flere innovative prosjekter og bygge fremtidens smarte teknologiløsninger for kundene våre, sier Klaus Tindholm, VD i Atero.

Atero forventes i 2017 å omsette for MSEK 20 med en driftsmargin på cirka 15 %. Selskapet vil bli konsolidert inn i Data Respons' regnskap fra og med Q4 2016. Det er avtalt et kontantvederlag på MSEK 4,4 ved closing i tillegg til et årlig earnout vederlag avhengig av selskapets EBIT de 3 neste årene.

For ytterligere informasjon:
Kenneth Ragnvaldsen, CEO, Data Respons ASA, tlf.: +47 913 90 918.
 
Om Data Respons
Data Respons er et fullservice, uavhengig teknologiselskap og en ledende aktør innen IoT og embedded solutions-markedet. Vi tilbyr industrielle dataprodukter, R&D tjenester og innebygde løsninger til OEM-bedrifter, systemintegratorer og vertikale produktleverandører innen en rekke markedssegmenter som forsvar, medisinsk utstyr, industriell automasjon, oljeservice, transport, energi og telekommunikasjon. Embedded solutions betyr innebygde løsninger og kan karakteriseres som datahjernen i en maskin, et system eller et industrielt sluttprodukt.

Data Respons ASA er notert på Oslo Børs (ticker: DAT), og inngår i informasjonsteknologi-indeksen. Selskapet har kontorer i Danmark, Norge, Sverige, Taiwan og Tyskland. www.datarespons.com

Denne opplysningen er informasjonspliktig etter verdipapirhandelloven § 5-12.