10 najczęściej odwiedzanych stolic według Visited

Aplikacja podróżnicza Visited wybrała 10 stolic najczęściej odwiedzanych przez ich użytkowników z całego świata

King City, Ontario, CANADA


TORONTO, Sept. 20, 2022 (GLOBE NEWSWIRE) --  Arriving In High Heels publikuje 10 najczęściej odwiedzanych stolic według międzynarodowych użytkowników aplikacji podróżniczej Visited. Visited to aplikacja podróżnicza, która pomaga zachować wspomnienia z wyjazdów, a także stanowi inspirację dla przyszłych wycieczek. Jej użytkownicy mogą uzyskać dostęp do list podróży zgodnych z ich celami podróżniczymi oraz do spersonalizowanych statystyk. Dzięki nowej funkcji – listom podróżniczym – użytkownicy mogą poznać popularne miejsca do odwiedzenia, między innymi starożytne zabytki. Z kolei osoby szukające przygód znajdą na przykład listy miejsc do nurkowania, a ci, którzy podróżują w celach kulinarnych – listy umożliwiające zdobycie nowych kulinarnych doświadczeń. Nowe listy są dodawane co miesiąc, a istniejące są stale aktualizowane, aby wszelkie zmiany w docelowych miejscach podróży znajdowały odzwierciedlenie na liście Top 10.

10 najczęściej odwiedzanych stolic według użytkowników aplikacji znajduje się w Europie: 

  1. Paryż, Francja – To najczęściej odwiedzana stolica na świecie. W Paryżu znajdują się niezliczone zabytki, więc nie jest to żadną niespodzianką.
  2. Londyn, Anglia – Prawdopodobnie najlepiej jest oglądać to miasto z koła obserwacyjnego London Eye.
  3. Rzym, Włochy – Odwiedzający przyjeżdżają z całego świata, aby zobaczyć wiele ruin i wykopalisk, w tym słynne Koloseum.
  4. Amsterdam, Holandia – Amsterdam to miasto, które najlepiej zwiedzać, korzystając z kanałów wodnych lub przemierzając na rowerze liczne ścieżki rowerowe.
  5. Praga, Czechy – Tam znajduje się słynny Most Karola, który został zbudowany w średniowieczu i przecina Wełtawę. 
  6. Berlin, Niemcy – Berlin ma bogatą historię i mieści wiele pałaców. Cieszy się też uznaniem na scenie artystycznej.
  7. Watykan, Państwo Watykańskie – Znajduje się tam największy kościół na świecie, Bazylika Świętego Piotra. Tam też mieszka papież.
  8. Wiedeń, Austria – Wiedeń słynie z muzeów, jest ich tam ponad 60! To także stolica muzyki. 
  9. Bruksela, Belgia – Bruksela słynie z frytek, piwa i czekolady, co sprawia, że wizyta w tej stolicy jest wyjątkowo słodka.
  10. Budapeszt, Węgry – Słynie z budynku parlamentu i Mostu Łańcuchowego. Odwiedzający mogą też skorzystać z miejsca zwanego stolicą łaźni termalnych.

Aby uzyskać więcej statystyk i interaktywną listę, podróżni mogą pobrać Visited na iOS lub Android

Więcej informacji o aplikacji Visited i jej najnowszej aktualizacji można znaleźć na stronie https://visitedapp.com

Więcej o Arriving In High Heels Corporation

Arriving In High Heels Corporation jest firmą produkującą aplikacje mobilne; Visited jest najpopularniejszą z nich. Visited umożliwia użytkownikom oznaczanie wszystkich krajów, w których byli lub do których chcą się udać. Użytkownicy mogą również zaznaczać znane miejsca, takie jak starożytne zabytki, najpiękniejsze plaże świata, muzea, stolice i wiele innych. Aplikację można pobrać za darmo na iOS lub Android. Jest dostępna w 30 językach, w tym polskim.

Kontakt

Anna Kayfitz

Anna@arrivinginhighheels.com