FIRMA JOHNSON & JOHNSON MEDTECH WPROWADZA W REGIONIE EMEA NOWĄ SOCZEWKĘ TECNIS PURESEE KORYGUJĄCĄ STARCZOWZROCZNOŚĆ


Soczewki nowej generacji charakteryzują się czysto refrakcyjną konstrukcją, zapewniając nieprzerwane widzenie wysokiej jakości

LIMERICK, IRELAND, Feb. 19, 2024 (GLOBE NEWSWIRE) -- Firma Johnson & Johnson MedTech*, światowy lider w dziedzinie zdrowia oczu, ogłosiła dziś, że jej czysto refrakcyjne soczewki korygujące starczowzroczność TECNIS PureSee są teraz dostępne w regionie EMEA. Soczewka wewnątrzgałkowa TECNIS PureSee ma zastrzeżoną, czysto refrakcyjną konstrukcję, która zapewnia nieprzerwane, wysokiej jakości widzenie z najlepszym w kategorii kontrastem i wydajnością przy słabym oświetleniu, porównywalną z jednoogniskową soczewką wewnątrzgałkową (IOL)1,2,3,4.

"Operacja zaćmy jest zabiegiem numer jeden na świecie, przy 28 milionach zabiegów wykonywanych rocznie. Jednak tylko 10-15% pacjentów otrzymuje zaawansowane optyczne soczewki wewnątrzgałkowe zaprojektowane specjalnie z myślą o astygmatyzmie i starczowzroczności" - powiedziała Jacqueline Henderson, prezes EMEA, Johnson & Johnson. „Dzisiaj z dumą wprowadzamy na rynek soczewkę wewnątrzgałkową TECNIS PureSee, dając chirurgom i pacjentom wybór najwyższej jakości soczewek wewnątrzgałkowych, które łączą w sobie jasność widzenia i zmniejszone objawy wzrokowe".

Dzisiaj, wybierając soczewkę wewnątrzgałkową, chirurdzy i pacjenci muszą podejmować decyzje kompromisowe. Na przykład, pacjent może mieć soczewkę, która zapewnia wyraźne widzenie na wszystkich odległościach bez okularów, ale za cenę możliwych odblasków i efektu halo. Soczewka TECNIS PureSee eliminuje te problemy i poprawia ogólne wyniki zarówno w przypadku pacjentów, jak i chirurgów.

„Głównym problemem w przypadku pacjentów, którzy wybrali soczewki wewnątrzgałkowe klasy premium, jest to, czy operacja korekcyjna wzroku spełni ich oczekiwania zarówno pod względem poziomu uniezależnienia się od okularów**, jak i jakości widzenia. Moje wczesne doświadczenia z soczewkami wewnątrzgałkowymi TECNIS PureSee były niezwykle pozytywne i soczewki konsekwentnie spełniały te oczekiwania, co przekładało się na duże zadowolenie pacjentów" - powiedział dr Francesco Carones, dyrektor medyczny i lekarz generalny Advalia Vision, Mediolan, Włochy***.

„Odkryłem, że ta nowa refrakcyjna soczewka wewnątrzgałkowa PC-IOL niezawodnie zapewnia spójne, nieprzerwane widzenie wysokiej jakości na odległość i wysoki kontrast nie tylko w dzień, ale także w nocy. Wraz z niskim poziomem dysfotopsji, który jest porównywalny do jednoogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych i osiągnięto dokładnie te wyniki, których szukają moi pacjenci. Dlatego cieszę się, że mogę zaoferować im możliwość skorygowania starczowzroczności dzięki tej nowej technologii soczewek.

Dzięki czysto refrakcyjnej konstrukcji soczewka wewnątrzgałkowa TECNIS PureSee jest łatwa w użyciu dla chirurgów i zapewnia wysoką tolerancję błędu refrakcji. Soczewka wewnątrzgałkowa TECNIS PureSee zapewnia istotne korzyści zarówno chirurgom, jak i ich pacjentom, w tym:

  • Nieprzerwane widzenie wysokiej jakości w dali i w bliży, a także funkcjonalne widzenie w bliży, zwiększające niezależność od okularów
  • Profil dysfotopsji jest porównywalny pod względem częstotliwości, uciążliwości i stopnia trudności do profilu dysfotopsji jednoogniskowej soczewki wewnątrzgałkowej, co oznacza niewielkie lub brak objawów wzrokowych, takich jak efekt halo, oślepienie i błyski.

Zaćma jest główną przyczyną uleczalnej ślepoty na świecie5. Obecnie chirurg może usunąć zaćmę i zastąpić ją soczewką wewnątrzgałkową, a pacjent zwykle odczuwa poprawę wzroku tego samego dnia.

Soczewka wewnątrzgałkowa TECNIS PureSee jest już dostępna na wybranych rynkach w regionie EMEA.

####

Informacje o firmie Johnson & Johnson MedTech*

W Johnson & Johnson MedTech wykorzystujemy różnorodne doświadczenie w zakresie opieki zdrowotnej, specjalistyczną technologię i pasję ludzi, aby zmienić przyszłość interwencji medycznej i umożliwić wszystkim poprawę jakości życia. Od ponad stu lat jesteśmy motorem przełomowych innowacji naukowych, aby sprostać niezaspokojonym potrzebom i zmienić opiekę zdrowotną. W dziedzinie chirurgii, ortopedii, okulistyki i rozwiązań interwencyjnych nadal pomagamy ratować życie i tworzyć przyszłość, w której rozwiązania medyczne są inteligentniejsze, mniej inwazyjne i bardziej spersonalizowane.

Odwiedź nas na stronie jjvision.comobserwuj nas pod adresem @JNJVision na TwitterzeJohnson & Johnson Vision na LinkedIn i  @JNJVision na Facebooku.

WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA - EMEA
Informacje przeznaczone wyłącznie dla personelu medycznego. W celu uzyskania pełnej listy wskazań i ważnych informacji dotyczących bezpieczeństwa należy zapoznać się z instrukcją użytkowania, a w razie jakichkolwiek pytań skontaktować się z naszymi specjalistami.

*Johnson & Johnson Vision reprezentuje produkty i usługi Johnson & Johnson Surgical Vision, Inc., Johnson & Johnson Vision Care, Inc. oraz ich podmiotów zależnych.
**Soczewka wewnątrzgałkowa TECNIS PureSee zapewnia funkcjonalne widzenie w bliży. Pacjentów należy poinformować, że mogą nadal potrzebować okularów do wykonywania niektórych czynności.
*** Dr Francesco Carones jest konsultantem współpracującym z Johnson & Johnson MedTech.

Piśmiennictwo:

1 DOF2023CT4014;MTF PureSee
2 DOF2023CT4016; REF2023CT4127
3 DOF2023CT4025;Konkurencja MTF
4 REF2023CT4128 ESCRS streszczenie; Bala
5 Strona internetowa Centrum Okulistycznego Uniwersytetu Michigan Kellogg. Zaćma | Centrum Okulistyczne Kellogg | Uniwersytet Medyczny Michigan (umkelloggeye.org). Dostęp 28 października 2017. REF2016OTH0327

2024PP05453

 

Załącznik

 
TECNIS PureSee IOL

Coordonnées