Rotterdam, 19 april 2006 - AND International Publishers N.V. (AND) heeft in 2005 haar winstgevendheid weten te behouden, zij het op een lager niveau dan in 2004. De winst na belastingen daalde van Eur 973.000 naar Eur 259.000. De omzet nam af van Eur 4,3 miljoen naar Eur 3,7 miljoen. Als oorzaken hiervoor gelden de afkalvende afzet in de traditionele markten en het vooralsnog uitblijven van omzet in de nieuwe segmenten 'personal' en 'vehicle' navigation. Door een stringente kostenbeheersing konden desondanks voor het tweede achtereenvolgende jaar zwarte cijfers worden geschreven.
De contacten met toonaangevende spelers in de snelgroeiende markten voor 'personal' en 'vehicle' navigation zijn echter zo veelbelovend dat de vennootschap eind 2005 een ambitieus investeringsprogramma is gestart. Dit moet er allereerst in voorzien dat AND zich ontwikkelt tot een leidende marktpartij in de 'overige' continenten (Oost-Europa, Zuid- en Midden-Amerika, Australie en Afrika). Centraal staat een ontwikkelingsinspanning die ertoe moet leiden dat de databases van AND nog beter voldoen aan de door de markt gewenste specificaties. Daarvoor is de afgelopen maanden de productiecapaciteit in India sterk uitgebreid en is het productieproces verder geoptimaliseerd.
Voor de 36 meest veelbelovende landen uit de 'overige' continenten tracht AND op korte termijn kwalitatief hoogwaardige data te produceren. De eerste concrete resultaten van deze activiteiten zijn reeds zichtbaar. Zo kan AND inmiddels navigeerbare data leveren voor Turkije, die momenteel door verschillende marktpartijen worden getest. Op korte termijn zijn ook al testversies voor Slovenië en Kroatië beschikbaar.
Teneinde de investeringen voor het uitbreiden en verfijnen van de databases te financieren heeft de onderneming begin dit jaar onderhands aandelen en warrants uitgegeven. Het eigen vermogen en de liquiditeitspositie stijgen hierdoor direct met ruim Eur 2 miljoen en als de warrants worden uitgeoefend nog eens met ruim Eur 4 miljoen. Hierdoor kan de onderneming over voldoende financiële middelen beschikken om de strategische en operationele plannen te bekostigen.
Met het oog op de toenemende investeringskosten en de onzekerheid over de snelheid en omvang van de marktpenetratie acht de onderneming het nog te vroeg om een concrete voorspelling te doen over omzet en resultaat in 2006. De gemaakte strategische keuzes, die in het op 25 april te verschijnen jaarrapport nader worden toegelicht, rechtvaardigen het eerder geformuleerde langetermijnperspectief voor AND.
Op de AvA van 9 mei 2006 komen naast de reguliere zaken als vaststelling jaarrekening en decharge van bestuurders en commissarissen ook de (her)benoeming van de leden van de Raad van Commissarissen aan de orde. Zowel de heer P.W. Middelhoven als F.A.M. Faas, van wie de termijn in 2006 afloopt, zijn voor herbenoeming beschikbaar. Op grond van persoonlijke overwegingen en in het licht van de veranderende aandeelhoudersstructuur heeft de heer M.C. Westermann te kennen gegeven zijn positie ter beschikking te stellen. De Raad van Commissarissen stelt voor de vacature te vervullen door de heer E.Th. van Dijk te benoemen als lid van de Raad van Commissarissen.
Over AND
Opgericht in 1984, is AND (AEX: AND) een van de oudste software bedrijven van Nederland. AND is als softwarebedrijf gespecialiseerd in geografische data (adressen, wegen, routes) en in de technologie om die praktisch toe te passen.
Het bedrijf is de internationale specialist op het gebied van geografische oplossingen als Location Based Services, Vehicle navigation, Online mapping, Fleetmanagement, Routeplanners en meer. Tot de afnemers behoren klanten als AOL-Mapquest, Garmin, Microsoft en Thales Navigation. Het hoofdkantoor van AND staat in Rotterdam. Meer weten over AND? Kijk op www.and.com
Algemeen
De financiële informatie die hieronder is bijgevoegd is opgesteld in overeenstemming met de door de International Accounting Standards vastgestelde en door de Europese Commissie goedgekeurde standaarden die van toepassing zijn op 31 december 2005.
Geconsolideerde winst- en verliesrekening over 2005
(x € 1.000)
|
|
2005 |
2004 |
|
|
|
|
|
Netto-omzet |
3.719 |
4.367 |
|
Kostprijs van de omzet |
(673) |
(566) |
|
Bruto-omzetresultaat |
3.046 |
3.801 |
|
|
|
|
|
Personeelskosten |
(1.755) |
(1.712) |
|
Afschrijvingen |
(61) |
(79) |
|
Overige bedrijfskosten |
(968) |
(1.031) |
|
|
(2.784) |
(2.822) |
|
|
|
|
|
Bedrijfsresultaat |
262 |
979 |
|
|
|
|
|
Financieringslasten |
(2) |
(16) |
|
Financieringsbaten |
12 |
10 |
|
|
10 |
(6) |
|
|
|
|
|
Resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening voor belastingen |
272 |
973 |
|
|
|
|
|
Belastingen |
(13) |
- |
|
Resultaat uit gewone bedrijfsuitoefening na belastingen |
259 |
973 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(in euro's) |
|
|
|
Gewone winst per aandeel |
0.09 |
0.36 |
|
Verwaterde winst per aandeel |
0.09 |
0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(x € 1.000)
|
|
2005 |
2004 |
|
|
|
|
|
Vaste activa |
|
|
|
Materiële vaste activa |
122 |
96 |
|
Immateriële vaste activa |
5.911 |
5.429 |
|
Latente belastingvorderingen |
4.582 |
2.967 |
|
|
10.615 |
8.492 |
|
|
|
|
|
Vlottende activa |
|
|
|
Handels- en overige vorderingen |
1.579 |
1.066 |
|
Liquide middelen |
31 |
462 |
|
|
1.610 |
1.528 |
|
|
|
|
|
TOTAAL ACTIVA |
12.225 |
10.020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eigen vermogen |
|
|
|
Geplaatst aandelenkapitaal |
13.915 |
13.795 |
|
Agioreserve |
19.238 |
19.241 |
|
Wettelijke reserve |
5.911 |
5.429 |
|
Reserve koersverschillen |
11 |
(38) |
|
Overige reserves |
(30.646) |
(30.423) |
|
|
8.429 |
8.004 |
|
|
|
|
|
Langlopende verplichtingen |
|
|
|
Latente belastingverplichtingen |
1.628 |
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kortlopende verplichtingen |
|
|
|
Schulden aan kredietinstellingen |
337 |
- |
|
Handels- en overige schulden |
1.831 |
2.016 |
|
|
2.168 |
2.016 |
|
|
|
|
|
TOTAAL PASSIVA |
12.225 |
10.020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(x € 1.000)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Geplaatst kapitaal |
Agio reserve |
Wettelijke reserve |
Reserve koersver-schillen |
Overige reserves |
Totaal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 januari 2004 |
13.008 |
19.245 |
174 |
- |
(26.140) |
6.287 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Koersresultaat deelnemingen |
|
|
|
(38) |
|
(38) |
|
Toevoeging wettelijke reserve |
|
|
5.255 |
|
(5.255) |
- |
|
Rechtstreekse vermogensmutaties |
- |
- |
5.255 |
(38) |
(5.255) |
(38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultaat boekjaar |
|
|
|
|
972 |
972 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Verstrekte beloningsaandelen |
96 |
|
|
|
|
96 |
|
Emissie 2004 |
691 |
(4) |
|
|
|
687 |
|
31 december 2004 |
13.795 |
19.241 |
5.429 |
(38) |
(30.423) |
8.004 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Koersresultaat deelnemingen |
|
|
|
49 |
|
49 |
|
Toevoeging wettelijke reserve |
|
|
482 |
|
(482) |
- |
|
Rechtstreekse vermogensmutaties |
- |
- |
482 |
49 |
(482) |
49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultaat boekjaar |
|
|
|
|
259 |
259 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uitgifte adviseurs |
120 |
(3) |
|
|
|
117 |
|
31 december 2005 |
13.915 |
19.238 |
5.911 |
11 |
(30.646) |
8.429 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
(x € 1.000)
|
|
2005 |
2004 |
|
|
|
|
|
Kasstroom uit operationele activiteiten |
|
|
|
Bedrijfsresultaat |
262 |
979 |
|
Afschrijvingen |
61 |
79 |
|
Veranderingen in werkkapitaal: |
|
|
|
Mutatie vorderingen |
(513) |
272 |
|
Mutatie schulden |
(185) |
(871) |
|
Financieringsbaten/(lasten) |
10 |
(6) |
|
Kasstroom uit operationele activiteiten |
(365) |
453 |
|
|
|
|
|
Kasstroom uit investeringsactiviteiten |
|
|
|
Geactiveerde ontwikkelkosten |
(482) |
(136) |
|
Investeringen in materiele vaste activa |
(87) |
(64) |
|
Kasstroom uit investeringsactiviteiten |
(569) |
(200) |
|
|
|
|
|
Kasstroom uit financieringsactiviteiten |
|
|
|
Aandelenemissie |
117 |
606 |
|
Kasstroom uit financieringsactiviteiten |
117 |
606 |
|
|
|
|
|
Omrekeningsverschillen buitenlandse deelnemingen |
49 |
138 |
|
|
|
|
|
Netto kasstroom |
(768) |
997 |
|
Beginsaldo liquide middelen |
462 |
92 |
|
|
(306) |
1.089 |
|
Schulden aan kredietinstellingen |
337 |
(627) |
|
Eindsaldo liquide middelen |
31 |
462 |
|
|
|
|