11. mai 2012 fremsatte PSI Group ASA et frivillig tilbud til de av selskapets aksjonærer som per 11. mai 2012 eide færre enn 1 000 aksjer. Tilbudsprisen var 4,02 kroner, og akseptperioden utløp 8. juni 2012. I tilbudet ble det varslet at PSI Group ASA ville søke Nærings- og Handelsdepartementet om tillatelse til å tvangsinnløse aksjer eiet av aksjonærer hvis totale aksjebeholdning har en samlet verdi som ikke overstiger NOK 500. Dette ville ikke gjelde aksjonærer som øket sin aksjebeholdning før tidspunktet for en eventuell tvangsinnløsning slik at samlet verdi overstiger NOK 500.
PSI har nå mottatt tillatelse fra Nærings- og Handelsdepartementet for å gjennomføre den varslede tvangsinnløsningen. Selskapets styre har behandlet spørsmålet om tvangsinnløsning og vedtatt å gjennomføre tvangsinnløsningen som varslet i forbindelse med det frivillige tilbudet. Den tilbudte summen er NOK 6,00 per aksje, noe som gir en premie på 15 øre i forhold til sluttkursen på PSI Group ASA sine aksjer på Oslo Børs den 9. juli 2013.
De aksjonærene som berøres av dette vil motta brev fra PSI Group ASA, direkte eller via kontofører, i løpet av august.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Anders Nilsen,
CFO i PSI Group ASA,
Mobil: +47 932 59 410
Om PSI Group
PSI Group er en ledende global leverandør av markedets mest pålitelige kontanthåndteringsløsninger og den ledende systemintegratoren av teknologiske detaljhandelsløsninger i Norge og Sverige. PSI Group har hovedkontor på Rælingen og har ca. 300 medarbeidere i Skandinavia og Europa. Selskapet er notert på Oslo Børs.
For ytterligere informasjon: www.psigroup.no
Denne opplysningen er informasjonspliktig etter verdipapirhandelloven §5-12