Tallinn, Eesti, 2014-02-28 11:34 CET (GLOBE NEWSWIRE) --
2013. aasta oli kontserni jaoks vastuoluline, pakkudes ühelt poolt nii positiivset kui ka negatiivset. IV kvartali finantstulemustega võib igati rahule jääda, kui jätta arvestamata EBITDA-d mõjutanud ühekordsed kulud summas 500 tuhat eurot, mis puudutasid aktsiaoptsioonikulu ja ühisettevõtete ostuga seotud kulutusi. Normaliseeritud EBITDA ulatus 2,5 miljoni euroni ning ületas eelmise aasta sama perioodi tulemust 12%. Lõplik tulemus jäi sellest maha 10%. Konsolideeritud puhaskasum, ilma eelpool nimetatud ühekordsete kuludeta ning samuti ilma firmaväärtuste allahindlusteta (summas 2,5 miljonit eurot), ulatus 1,5 miljoni euroni. See tulemus ületab eelmise aasta sama perioodi tulemust 22%.
Aruandeaastal teenis Ekspress Grupp normaliseeritud puhaskasumit 3,5 miljonit eurot, mis on võrreldes eelmise aastaga 32% parem tulemus. Sellele aitasid eelkõige kaasa madalamad intressikulud tulenevalt madalamast EURIBORi määrast kui ka laenukohustuse langus. Eelmise aasta EBITDA-d ja käivet me saavutada ei suutnud. Samuti jäime alla eelarvele. Lisaks mõjutasid EBITDA-d juba ülalpool nimetatud ühekordse iseloomuga kulud. Ilma nende kuludeta ulatus EBITDA 7,8 miljoni euroni võrreldes 7,9 miljoni euroga 2012. aastal.
Aasta lõpus kajastasime eelkõige trükimeediaga seotud firmaväärtuste ning kaubamärkide allahindlusi kokku summas 2,5 miljonit eurot, mis vähendasid aasta lõplikku puhaskasumit 1,1 miljoni euroni.
Allahindlused puudutasid Eesti Päevalehega seotud varasid, kus hindasime 1,6 miljoni euro ulatuses alla firrmaväärtust ning kaubamärki. Leedu ajakirjade kirjastaja Ekspress Leidybaga seotud firmaväärtust ja kaubamärke, kus allahindlus ulatus 0,4 miljoni euroni ning 0,5 miljoni euro ulatuses Delfi Ukrainaga seostatud kaubamärki, kuna oleme otsustanud sulgeda Ukrainas Delfit opereeriva ettevõtte. Poliitiline ja majanduslik olukord Ukrainas ei võimalda kahjuks näha perspektiivi tegevuse jätkamisele selles riigis. 2008. aastast Ukrainas tegutsenud portaali tegevuseks on Ekspress Grup kulutanud kokku ligikaudu 1,8 miljonit eurot.
Aasta viimast kvartalit jääb iseloomustama vaidlus konkureeriva meediaettevõttega Eesti Meedia ühisettevõtete omandit puudutava väljaostuõiguse realiseerimise osas. Ekspress Grupp on üheselt seisukohal, et AS Eesti Meedia on väljaostuõiguse tekkimisest alates takistanud poolte vahel sõlmitud lepingu seaduste järgset täitmist. Ootame arbitraazimenetluse abil nimetatud vaidluse positiivset lõpptulemust ettevõttele 2014. aasta teises pooles.
Aastat kokkuvõttes saame olla uhked meie digitellimuste arvu kasvu üle, mis aasta lõpus lähenes nii Eesti Ekspressi kui ka Eesti Päevalehe puhul pea viie ja poole tuhande tellijani. Digitellimuste arv kõigist Eesti Päevalehe ja Eesti Ekspressi tellijate arvust kokku moodustab enam kui 21%. Läti online arengus peame oluliseks sammuks suvel omandatud lastevanematele suunatud portaali Calis.lv. Lisaks online vertikaalide lansseerimisele sõlmisime aasta lõpus lepingu ka reklaamivõrgustiku Adnet omandamiseks, mis tegutseb kõigis Balti riikides ning mille omandamisega suurendame me Ekspress Grupi poolt müüdavate ja vahendatavate online keskkondade arvu oluliselt. Samuti astusime me agressiivseid samme videotoodete turuletoomise osas kõigis Balti riikides. Delfi on kujunenud online keskkondade hulgas Baltikumi suurimaks reaalajas telepilti tootvaks ja edastavaks ettevõtteks. Videotoodangu monetariseerimine saab olema 2014. aasta kõige suurem väljakutse kõigis Baltikumi riikides.
Positiivsematest sündmustest tasuks esile tuua Eestis uue sooduspakkumiste keskonna zave.ee lansseerimist detsembris, millise käivitamine Lätis ja Leedus leiab aset 2014. aasta esimeses kvartalis. Portaali eesmärk on pakkuda kasutajatele interneti vahendusel ülevaadet suuremate jaekaubandusettevõtete poolt pakutavatest sooduspakkumistest, mida kasutajad seni olid harjunud saama trükitud otsepostina oma postkastidesse. Samuti peame arvestatavaks saavutuseks seda, et Delfi Eesti nädalane kasutajate arv internetibrauserite arvestuses ületas vahetult enne jõule suurima konkurendi vastavat numbrit rohkem kui 200 tuhande võrra, mis viimati leidis aset 2008. aastal. Delfi Läti tõusis aasta viimases kvartalis nii novembris kui detsembris Läti suuruselt teiseks internetikeskkonnaks, ületades kasutajate arvu poolest esimest korda kohaliku sotsiaalvõrgustiku Draugiem.
Online-meedia segmendis tabas Läti ja Leedu ettevõtteid aasta teisel poolel arvestatav käibe kasvu pidurdumine, mistõttu aasta kokkuvõtvalt kasvasid Delfi Läti ja Leedu ettevõtete käibed ainult vastavalt 4% ja 9%, samas kui Delfi Eesti käive kasvas 18%. Kuivõrd paranevas Euroopa majanduskliimas oli selline käibekasvu pidurdumine Läti ja Leedu turul ootamatu ja suures osas seletamatu, mõjutas see ettevõtete kasumlikkust, tuues aasta kokkuvõttes kaasa nende ettevõtete EBITDA allajäämise eelmisele aastale Lätis 27% ning Leedus 11%. Lätis otsustasime tiheneva konkurentsisituatsiooni tõttu 2012. aasta lõpus suurendada toimetuse mehitatust, mistõttu mõjus toimetuse kulubaasi suurenemine just peamise põhjusena Läti kasumlikkuse kahanemisele. 2014. aastalt ootame käibe kasvu taastumist ning organisatsioonide efektiivsemaks muutmist. Eesmärgiks on käibe kasvatamine sama kulubaasiga.
Perioodiliste väljaannete segmendis paranes kasumlikkus aasta jooksul kõigist segmentidest kõige paremini. Paranenud on Ajakirjade Kirjastuse majandustulemus, samuti Express Posti oma. Raamatukirjastus Hea Lugu näitas mõningast EBITDA paranemist tõstes kirjastatavate raamatute arvu, mille seas on ka mitu arvestatavat bestsellerit. SL Õhtuleht on andnud järgi eelmise aasta EBITDA’le ning kõige enim on eelmisele aastale alla jäänud Eesti Ajalehed, mille peamise põhjusena saab välja tuua trükireklaami tulude vähenemise.
Trükiteenuste segmendis kahanes EBITDA võrreldes eelmise aastaga 3%. Selle põhjuseks on aasta alguses aset leidnud ootamatu käibe vähenemine, millisest tekkinud mõju kasumile ei suutnud me aasta teises pooles tasa teha kuna vähenenud kliendikäivete tagasiteenimine on olnud aeglane protsess. 2014. aastale vaatame optimistlikumalt kuivõrd aasta viimastel kuudel on õnnestunud sõlmida mitmed arvestatavad trükiteenuse kokkulepped suurte Skandinaavia kirjastustega.
Vaadates kontserni tulude ja kasumi struktuuri siis, online segmendi käibe osakaal jätkab kasvamist moodustades 19,1% kogu kontsernivälisest käibest võrreldes aastataguse 16,9%-ga. Perioodiliste väljaannete segment ja trükiteenuste segment on oma osa mõne protsendipunkti võrra loovutanud. EBITDA osakaaludes on lõppenud aastal suurenenud perioodiliste väljaannete segmendi osakaal, saavutades 12,6% võrreldes 9,8%-ga aasta tagasi ja seda suuresti tänu ajakirjade kirjastajate paranenud kasumlikkusele. Trükiteenuse segment on oma osakaalu kontserni kogukasumist kaotanud kahe protsendipunkti võrra. Erinevate segmentide EBITDA marginaalide osas on endiselt kõige kasumlikum trükiteenuse segment, ulatudes 21,3%-ni, perioodiliste väljaannete EBITDA marginaal on tõusnud 4,6%-ni, kuid online segmendi keskmine marginaal on kahanenud 14,9%-ni võrreldes eelmise aasta 17,1%-ga.
2014. aastal ootame kontserni käibe kasvamist paari protsendi võrra, samas EBITDA kasvu üle 10% võrreldes 2013. aasta normaliseeritud tulemusega. Online segmendilt ootame kasumi kasvatamist rohkem kui 20%, perioodiliste väljaannete segmendi kasumi kasv jääb alla 20%. Trükiteenuste segmendi aastaeesmärk on jõuda tagasi 2012. aasta EBITDA tasemele, mis on tänase masinapargi juures realistlik optimum. Lisaks jätkuvatele tegevustele vaatame aktiivselt ringi võimalike ostuobjekide seas. 2014. aasta kõige suurem väljakutse on leida kontsernile uued kasvuallikad uutelt turgudelt või uutest ärivaldkondadest. Kuivõrd kontserni investeerimisvõimekus tulenevalt jätkuvast laenukoormuse vähenemisest kasvab, tunneme ennast uute ostuobjektide otsimisel finantsiliselt järjest kindlamalt.
Nii meie uued kasvuallikad kui ka teised arendused ning uuendused peavad eelkõige toetama kontserni visiooni olla oma ala professionaalseim ja innovatiivseim partner meie nõudlikule lugejale ja kliendile ning pakkuda jätkuvalt uusi ja huvitavaid elamusi nii paberil kui digitaalses meedias.
FINANTSNÄITAJAD JA SUHTARVUD
|
Kasumlikkuse näitajad (tuhandetes EUR) |
IV kv 2013 | IV kv 2012 | Muutus% | IV kv 2011 | IV kv 2010 | IV kv 2009 |
| Perioodi kohta | ||||||
| Müügitulu | 16 541 | 16 447 | 1% | 16 313 | 14 885 | 13 514 |
| Brutokasum | 4 096 | 3 914 | 5% | 3 660 | 3 466 | 2 598 |
| EBITDA | 2 015 | 2 246 | -10% | 1 986 | 1 854 | 896 |
| Ärikasum* | 1 348 | 1 486 | -10% | 1 037 | 1 016 | 37 |
| Intressikulud | 185 | 206 | -10% | 523 | 638 | 667 |
| Perioodi puhaskasum/(-kahjum)* | 1 057 | 1 269 | -17% | 535 | 210 | (780) |
| EBITDA marginaal (%) | 12,2% | 13,7% | 12,2% | 12,5% | 6,6% | |
| Ärirentaablus* (%) | 8,1% | 9,1% | 6,4% | 6,8% | 0,3% | |
| Puhasrentaablus* (%) | 6,4% | 7,7% | 3,3% | 1,4% | -5,8% | |
| Firmaväärtuste ja kaubamärkide allahindlus | (2 467) | (157) | (750) | 0 | (5 844) | |
| Perioodi puhaskasum/(-kahjum) jätkuvatest tegevustest raamatupidamise aruandes | (1 410) | 1 112 | -227% | (215) | 210 | (6 624) |
| Perioodi puhaskasum / (-kahjum) raamatupidamise vahearuandes | (1 410) | 1 112 | -227% | (215) | 210 | (6 986) |
| Puhasrentaablus (%) | -8,5% | 6,8% | -1,3% | 1,4% | -51,7% | |
| Varade tootlus (%) | 1,4% | 1,6% | 0,7% | 0,2% | -0,8% | |
| Omakapitali tootlus (%) | 2,5% | 3,1% | 1,4% | 0,6% | -2,3% | |
| Puhaskasum aktsia kohta (EPS) | (0,05) | 0,04 | (0,01) | 0,01 | (0,34) |
*Tulemused ei sisalda firmaväärtuse ja kaubamärkide allahindluseid.
|
Kasumlikkuse näitajad (tuhandetes EUR) |
12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 | Muutus% | 12 kuud 2011 | 12 kuud 2010 | 12 kuud 2009 |
| Perioodi kohta | ||||||
| Müügitulu | 58 442 | 59 706 | -2% | 57 391 | 51 814 | 51 974 |
| Brutokasum | 13 192 | 13 187 | 0% | 12 544 | 11 294 | 9 292 |
| EBITDA | 7 264 | 7 882 | -8% | 6 968 | 6 041 | 3 014 |
| Ärikasum* | 4 647 | 4 596 | 1% | 3 443 | 2 760 | (445) |
| Intressikulud | 763 | 1 549 | -51% | 2 212 | 2 595 | 2 863 |
| Perioodi puhaskasum/(-kahjum) jätkuvatest tegevustest* | 3 548 | 2 682 | 32% | 893 | (509) | (3 613) |
| EBITDA marginaal (%) | 12,4% | 13,2% | 12,1% | 11,7% | 5,8% | |
| Ärirentaablus* (%) | 8,0% | 7,7% | 6,0% | 5,3% | -0,9% | |
| Puhasrentaablus* (%) | 6,1% | 4,5% | 1,6% | -1,0% | -7,0% | |
| Eesti Päevalehe AS-i 50% osaluse soetamisega kaasnenud tulu* | 0 | 0 | 1 540 | 0 | 0 | |
| Firmaväärtuste ja kaubamärkide allahindlus | (2 467) | (157) | (750) | 0 | (5 844) | |
| Perioodi puhaskasum/(-kahjum) jätkuvatest tegevustest raamatupidamise aruandes | 1 081 | 2 525 | -57% | 1 683 | (509) | (9 457) |
| Perioodi puhaskasum/(-kahjum) raamatupidamise aruandes | 1 081 | 2 525 | -57% | 1 683 | (146) | (12 144) |
| Puhasrentaablus (%) | 1,8% | 4,2% | 2,9% | -0,3% | -23,4% | |
| Varade tootlus (%) | 1,4% | 3,2% | 2,0% | -0,2% | -11,8% | |
| Omakapitali tootlus (%) | 2,5% | 6,4% | 4,4% | -0,4% | -32,2% | |
| Puhaskasum aktsia kohta (EPS) | 0,04 | 0,08 | 0,06 | (0,01) | (0,58) |
*Tulemused ei sisalda firmaväärtuste ja kaubamärkide allahindluseid ning erakorralist tulu seoses Eesti Päevalehe AS-is täiendava osaluse soetamisega. 2011 I kvartalis soetati täiendav 50% osalus Eesti Päevalehe AS-is. Tehingut kajastati raamatupidamislikult kahes osas: esiteks kui olemasoleva 50% osaluse müüki, millest teeniti erakorralist kasumit summas 1 540 tuhat eurot ja teiseks kui 100% tütarettevõtte omandamist.
| Bilanss (tuhandetes EUR) | 31.12.2013 | 31.12.2012 | Muutus% | 31.12.2011 |
| Perioodi lõpu seisuga | ||||
| Käibevara | 14 447 | 13 545 | 7% | 12 523 |
| Põhivara | 63 019 | 66 754 | -6% | 68 986 |
| Varad kokku | 77 466 | 80 299 | -4% | 81 509 |
| sh. raha ja pangakontod | 4 501 | 3 280 | 37% | 2 827 |
| sh. firmaväärtus | 40 052 | 41 093 | -3% | 40 761 |
| Lühiajalised kohustused | 14 470 | 14 967 | -3% | 16 547 |
| Pikaajalised kohustused | 20 673 | 24 233 | -15% | 26 574 |
| Kohustused kokku | 35 143 | 39 200 | -10% | 43 121 |
| sh. võlakohustused | 24 432 | 28 580 | -15% | 31 951 |
| Omakapital | 42 323 | 41 099 | 3% | 38 388 |
| Finantssuhtarvud (%) | 31.12.2013 | 31.12.2012 | 31.12.2011 |
| Omakapitali osakaal (%) | 55% | 51% | 47% |
| Võla ja omakapitali suhe (%) | 58% | 70% | 83% |
| Võla ja kapitali suhe (%) | 32% | 38% | 43% |
| Koguvõla ja EBITDA suhe (total debt/EBITDA ratio) | 3,3 | 3,6 | 4,6 |
| Laenumaksete ja intresside kattekordaja (debt service coverage ratio) | 1,66 | 1,52 | 1,06 |
| Likviidsuskordaja | 1,00 | 0,90 | 0,76 |
| Esitatud finantssuhtarvude leidmisel kasutatud valemid | |
| EBITDA marginaal (%) | EBITDA/müügitulu x 100 |
| Ärirentaablus* (%) | Ärikasum*/müügitulu x100 |
| Puhasrentaablus* (%) | Puhaskasum*/müügitulu x100 |
| Puhasrentaablus (%) | Puhaskasum raamatupidamise aruandes/müügitulu x100 |
| Puhaskasum aktsia kohta | Puhaskasum/keskmine aktsiate arv |
| Omakapitali osakaal (%) | Omakapital / (kohustused+omakapital) x100 |
| Võla ja omakapitali suhe (%) | Intressi kandvad võlakohustused/omakapital x 100 |
| Võla ja kapitali suhe (%) | Intressikandvad võlakohustused – raha ja pangakontod (netovõlg)/(netovõlg+omakapital) x 100 |
| Koguvõla ja EBITDA suhe (total debt/EBITDA ratio) | Intressikandvad võlakohustused/EBITDA |
| Esitatud finantssuhtarvude leidmisel kasutatud valemid | |
| Intresside ja laenumaksete kattekordaja (DSCR) | EBITDA/perioodi laenu- ja intressimaksed |
| Likviidsuskordaja | Käibevara/lühiajalised kohustused |
| Varade tootlus (%) | Puhaskasum/keskmine varade jääk x 100 |
| Omakapitali tootlus (%) | Puhaskasum/keskmine omakapital x 100 |
SEGMENTIDE ÜLEVAADE
Grupp tegutseb alates 2009. aastast ainult järgmistes segmentides:
- online-meedia
- perioodilised väljaanded (ajalehed, ajakirjad ja raamatud)
- trükiteenused.
Tsüklilisus
Kontserni kõiki tegevusvaldkondi iseloomustab tsüklilisus ja kõikumine, mis on põhjustatud üldiste majandustingimuste ja tarbijate usalduse muutumisest. Kontserni tulusid mõjutavad negatiivselt majandusarengu aeglustumine või majanduse surutisse langemine. Seda nii jaesektorile suunatud reklaamikulude üldine vähendamine, teiste reklaamikanalite eelistamine (näiteks interneti eelistamine pabermeediale) kui ka jaetarbijate endi tarbimisharjumiste muutumine (jooksvate uudiste jälgimine uudisportaalidest versus paberlehtede lugemine, noorema põlvkonna eelistus kasutada mobiilseid vahendeid ning muid suhtluskanaleid jne).
Hooajalisus
Kontserni reklaamimüügi ja samuti trükiteenuste segmendi tulud sõltuvad olulistest hooajalistest kõikumistest. Mõlema tululiigi tase on kõrgeim iga aasta teises ja neljandas kvartalis. Nimetatud tulud on madalaimal tasemel kolmandas kvartalis. Tulud on suuremad neljandas kvartalis, kuna tarbijad kulutavad jõulueelsel perioodil rohkem, millega kaasneb ka reklaamile tehtud kulutuste suurenemine. Suvekuudel on klientide kulutused reklaamile tavaliselt kõige madalamad. Samuti ka jõulu- ja uusaastapidustuste järgselt aasta esimestel kuudel.
Segmentide peamised finantsnäitajad IV kvartal 2010-2013
| (tuhandetes EUR) | Müügitulu | Müügitulu | |||
| IV kv 2013 | IV kv 2012 | Muutus% | IV kv 2011 | IV kv 2010 | |
| online-meedia | 3 355 | 2 989 | 12% | 2 586 | 2 302 |
| perioodilised väljaanded | 6 766 | 6 626 | 2% | 6 544 | 6 051 |
| trükiteenused | 7 566 | 8 046 | -6% | 8 143 | 7 230 |
| kesksed tegevused | 393 | 308 | 28% | 71 | 31 |
| segmentidevahelised elimineerimised | (1 539) | (1 522) | -1% | (1 031) | (729) |
| KONTSERN KOKKU | 16 541 | 16 447 | 1% | 16 313 | 14 885 |
| (tuhandetes EUR) | EBITDA | EBITDA | |||
| IV kv 2013 | IV kv 2012 | Muutus% | IV kv 2011 | IV kv 2010 | |
| online-meedia | 779 | 586 | 33% | 696 | 302 |
| perioodilised väljaanded | 435 | 253 | 72% | 62 | 253 |
| trükiteenused | 1 604 | 1 650 | -3% | 1 495 | 1 529 |
| kesksed tegevused | (763) | (242) | -215% | (268) | (236) |
| segmentidevahelised elimineerimised | (40) | (1) | -3900% | 1 | 6 |
| KONTSERN KOKKU | 2 015 | 2 246 | -10% | 1 986 | 1 854 |
| EBITDA marginaal | IV kv 2013 | IV kv 2012 | IV kv 2011 | IV kv 2010 |
| online-meedia | 23% | 20% | 27% | 13% |
| perioodilised väljaanded | 6% | 4% | 1% | 4% |
| trükiteenused | 21% | 21% | 18% | 21% |
| KOKKU | 12% | 14% | 12% | 13% |
Segmentide peamised finantsnäitajad 12 kuud 2010-2013
| (tuhandetes EUR) | Müügitulu | Müügitulu | |||
| 12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 | Muutus% | 12 kuud 2011 | 12 kuud 2010 | |
| online-meedia | 11 455 | 10 370 | 10% | 8 977 | 7 884 |
| perioodilised väljaanded | 23 798 | 24 741 | -4% | 24 069 | 22 520 |
| trükiteenused | 27 462 | 29 167 | -6% | 27 736 | 24 221 |
| kesksed tegevused | 1 530 | 996 | 54% | 209 | 129 |
| segmentidevahelised elimineerimised | (5 803) | (5 568) | -4% | (3 600) | (2 940) |
| KONTSERN KOKKU | 58 442 | 59 706 | -2% | 57 391 | 51 814 |
| (tuhandetes EUR) | EBITDA | EBITDA | |||
| 12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 | Muutus% | 12 kuud 2011 | 12 kuud 2010 | |
| online-meedia | 1 703 | 1 776 | -4% | 1 425 | 758 |
| perioodilised väljaanded | 1 093 | 848 | 29% | 552 | 914 |
| trükiteenused | 5 862 | 6 052 | -3% | 5 959 | 5 198 |
| kesksed tegevused | (1 356) | (795) | -71% | (980) | (833) |
| segmentidevahelised elimineerimised | (38) | 1 | - | 12 | 4 |
| KONTSERN KOKKU | 7 264 | 7 882 | -7% | 6 968 | 6 041 |
| EBITDA marginaal | 12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 | 12 kuud 2011 | 12 kuud 2010 |
| online-meedia | 15% | 17% | 16% | 10% |
| perioodilised väljaanded | 5% | 3% | 2% | 4% |
| trükiteenused | 21% | 21% | 21% | 21% |
| KOKKU | 12% | 13% | 12% | 12% |
Segmentide EBITDA ei sisalda kontsernisiseseid juhtimistasusid ega firmaväärtuste ning kaubamärkide allahindlust. Segmentide reklaamimüügituludest ei ole maha arvatud agentuuridele makstavaid mahupõhiseid ja muid tasusid kuna juhtkond jälgib bruto reklaamimüügitulusid. Allahindlused ja hinnavähendused kajastuvad kontserni müügitulu vähendusena ja on näidatud elimineerimiste koondreal.
Kontsernile kuuluvad uudisteportaalid
| Omanik | Portaal | Omanik | Portaal |
| Delfi Eesti | www.delfi.ee | AS Eesti Ajalehed | www.ekspress.ee |
| rus.delfi.ee | www.maaleht.ee | ||
| Delfi Läti | www.delfi.lv | www.epl.ee | |
| rus.delfi.lv | www.arileht.ee | ||
| Delfi Leedu | www.delfi.lt | AS SL Õhtuleht | www.ohtuleht.ee |
| ru.delfi.lt | |||
| Delfi Ukraina | www.delfi.ua |
Kontsernile kuuluvad kuulutusteportaalid
| Omanik | Portaal | Omanik | Portaal |
| Delfi Leedu | www.alio.lt | AS Eesti Ajalehed | www.ekspressjob.ee |
| www.ekspressauto.ee | |||
| www.hyppelaud.ee |
Online-meedia segment
Online-meedia segment hõlmab Delfi tegevust Eestis, Lätis, Leedus ja Ukrainas ning samuti emaettevõtet Delfi Holding.
| (tuhandetes EUR) | Müügitulu | ||
|
IV kv 2013 |
IV kv 2012 |
Muutus% | |
| Delfi Eesti | 1 217 | 951 | 28% |
| Delfi Läti | 683 | 653 | 5% |
| Delfi Leedu | 1 439 | 1 369 | 5% |
| Delfi Ukraina | 16 | 16 | 0% |
| muud ettevõtted | 0 | 0 | - |
| segmendisisesed elimineerimised | 0 | 0 | - |
| KOKKU | 3 355 | 2 989 | 12% |
| (tuhandetes EUR) | EBITDA | ||
|
IV kv 2013 |
IV kv 2012 |
Muutus% | |
| Delfi Eesti | 169 | 118 | 43% |
| Delfi Läti | 96 | 89 | 8% |
| Delfi Leedu | 432 | 332 | 30% |
| Delfi Ukraina | (40) | (59) | 32% |
| muud ettevõtted | 122 | 108 | 13% |
| segmendisisesed elimineerimised | 0 | (2) | - |
| KOKKU | 779 | 586 | 33% |
| (tuhandetes EUR) | Müügitulu | ||
|
12 kuud 2013 |
12 kuud 2012 |
Muutus% | |
| Delfi Eesti | 4 101 | 3 469 | 18% |
| Delfi Läti | 2 378 | 2 292 | 4% |
| Delfi Leedu | 4 924 | 4 531 | 9% |
| Delfi Ukraina | 53 | 73 | -27% |
| muud ettevõtted | 0 | 6 | -100% |
| segmendisisesed elimineerimised | (1) | (1) | 0% |
| KOKKU | 11 455 | 10 370 | 10% |
| (tuhandetes EUR) | EBITDA | ||
|
12 kuud 2013 |
12 kuud 2012 |
Muutus% | |
| Delfi Eesti | 291 | 279 | 4% |
| Delfi Läti | 133 | 183 | -27% |
| Delfi Leedu | 1 056 | 1 182 | -11% |
| Delfi Ukraina | (195) | (260) | 25% |
| muud ettevõtted | 421 | 399 | 6% |
| segmendisisesed elimineerimised | (3) | (7) | - |
| KOKKU | 1 703 | 1 776 | -4% |
Online segmendi müügitulud kasvasid hoogsalt aasta esimeses pooles kõikides riikides. Aasta teises pooles vedas kasvu Delfi Eesti, kuid Lätis ja Leedus see pidurdus. Seda mõjutasid nii Baltikumi ja Euroopa riikide majanduskasvude aeglustumine kui ka keskmisest soojem suvi, mis tõmbas alla majandusaktiivsust. Lätis lisas euro tulek ebakindlust ja teadmatust, mistõttu kulutused reklaamile langesid. Delfi Eesti ujus turuga võrreldes vastuvoolu ning suutis tänu videostriimidele käivet märkimisväärselt kasvatada. Kuna uued lahendused ja teenused on nõudnud suuremaid kulutusi, suurendatud on toimetuste koosseisu tagamaks kvalitatiivset tõusu, vähenenud on subsiidiumid koostööprojektidele, on esialgu saanud kannatada nii EBITDA kui ka marginaal. Järgmise aasta eesmärk on tõsta uute lahenduste ja ka kogu organisatsiooni efektiivsust. Delfi Ukrainas rakendati rangeid kokkuhoiumeetmeid, mille tulemusel suudeti kahjumit vähendada.
Aasta 2013 suuremateks projektideks kõikides Balti riikides on olnud Delfi TV arendamine koos täiendavate saadete ja videostriimidega ning samuti erinevate teemavertikaalide nagu reisi-, sisustus-, kokandus-, pereportaalide lansseerimine.
Delfi Eesti
· Delfi Eesti jätkas eelmisel aastal alustatud live ülekannete edastamisega. Aasta jooksul on tehtud ülekandeid erinevatelt spordivõistlustelt (Eesti Meistriliiga mängud korvpallis, SEB Tallink Open 2013 tennises, erinevad võrkpalli- ja jalgpallivõistlused, golf jne), kultuuriüritustelt nagu Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF), Tallinn Music Week, Jazzkaar, toimetuses toimunud Smilersi kontserdilt jne. Suurema projektina toimus terve päev väldanud programm Eesti Vabariigi EV95 aastapäeva üritustest, kohalike omavalitsuste valimiste valimisstuudio ja Tallinna linnapea kandidaatide teledebatid. Lisandunud on nii tõsisema kui ka veidi kergema sisuga saateid.
· Koostöös Eesti Päevalehega tuldi teises kvartalis turule uue majanduse leheküljega Ärileht www.arileht.ee, mis on saanud väga populaarseks.
· Avati uus reisiportaal www.reisijuht.ee ning sisustusportaal www.moodnekodu.ee
· Koostöös Maalehega sai portaal www.maaleht.ee uue väljanägemise ning tasuliste artiklite lugemise võimalused.
· Uus pildigalerii ja kommentaariumi täiendus, kus näha eraldi nimelised ja anonüümsed kommentaarid.
· Koostööprojektid televisioonis TV3-ga, Sky Mediaga, Fox telekanalitega.
· Koostööprojektid Eesti Kergejõustikuliiduga, Eesti Suusaliiduga, korvpallimeeskonnaga „Kalev/Cramo“, võrkpalliklubiga „Tallinna Selver“.
· Koostööprojektid teatriga NO99, Tallinn Music Week-ga jne.
· Heategevusprojekt „Astume koos ellu“.
· Uus beebi-blogi koostöös kliinikuga Fertilitas.
· Esimeses kvartalis tuli välja uus mobiilirakenduse versioon mDelfi 5.0., mis on aidanud kasvatada ligi kaks ja pool korda nende inimeste arvu, kes loevad Delfit mobiilist.
Eesti internetiväljaannete lugejate arv 2012-2013
Aasta 2013 suuri muutusi internetiturul kaasa ei toonud. Delfi on jätkuvalt suurim internetiväljaanne Eestis. Kasutajate arv Delfis võrreldes suurima konkurendi postimees.ee-ga neljandas kvartalis kasvas ja ületas keskmiselt 150 tuhande unikaalse brauseri võrra postimees.ee-d. 2013. aasta jooksul on Delfi mobiilsete seadmetega kasutajate arv kasvanud 2,4 korda – ulatudes juba 280 tuhande unikaalse brauserini nädalas. See kasv on kindlasti jätkuv ka 2014. aastal, kuna nutitelefonide arv on pidevas kasvutrendis.
Delfi Läti
· Delfi TV striimid erinevatelt üritustelt nagu Positivus Muusikafestival, Läti popmuusika tõusva tähe Marta Ritova kontserdilt, iga-aastaselt tantsuvõistluselt Baltic Grand Prix, maailmameistrivõistlused snookeris jne.
· Majandusuudiste portaal saavutas ajaloo kõige kõrgema külastatavuse, millele aitas kaasa hea meediakajastus Läti ühinemisest eurotsooniga nii enne aastavahetust kui ka blogi euro kasutuselevõtu esimesest päevast.
· Juulis osteti lastevanematele suunatud portaal www.calis.lv, mis edukalt integreeriti Delfi portaaliga ning mille baasilt tuldi turule uue lastevanematele suunatud uudiskanaliga.
· Käivitati Delfi ingliskeelne versioon koostöös Baltic Times’ga.
· Koostöös Lattelecomiga alustati videolaenutusega.
· Venekeelne Delfi alustas koostööd MTG-le kuuluva telekanaliga TV5.
· Koostööprojekt e-kooli portaaliga e-klase.lv pääsemaks ligi noorematele lugejatele.
· Koostööprojekt meelelahutusportaaliga kasjauns.lv.
· Koostöös Läti Olümpiakomiteega viidi läbi Läti parima sportlase hääletus.
· Muud koostööprojektid erinevas vallas:
- festivali Positivus põhiline meediapartner,
- Nordea Riia Maratoni meediapartner,
- Tšempionite ralli ametlik uudisteportaal,
- Reklaamifestivali ”Kuldne Haamer” ametlik koostööpartner,
- Läti muusikaauhindade „The Great Music Award“ meediapartner,
- Lätis toimunud Euroopa rallimeistrivõistluste põhimeediapartner.
· Reklaamifirma DDB andmetel on Delfi kõige populaarsem ja mõjuvõimsam bränd Läti sotsiaalmeedias.
Läti internetiväljaannete lugejate arv 2012-2013
2013. aasta neljandas kvartalis oli Läti internetikeskkondade kasutatavus kõigi aegade kõrgeim seoses traagilise õnnetusega Riias. Novembris kasvas Delfi kasutajate arv 16,4% võrreldes eelmise kuuga, mis on kõigi aegade kõige suurem kuine lugejate arv. Selle tulemusega jäi Delfi ainult 2% maha Läti suurimast internetikeskkonnast ja e-maili teenust pakkuvast Inbox.lv-st ja samas suurendas oma kindlat liidripositsiooni uudiskeskkondade segmendis. Detsembris toimus küll väike korrektsioon, kuid Delfi langus oli uudisportaalide seas protsentuaalselt kõige väiksem ning vahe tvnet.lv-ga kasvas üle 100 tuhande unikaalse kasutaja. Juba oktoobris möödus Delfi kasutajate arvult sotsiaalvõrgustikust Draugiem.lv ja sellega oli Delfi kogu viimase kvartali Läti internetikeskkondadest teisel kohal kasutajate arvult.
Delfi Leedu
· Novembris soetati 51% osalus ettevõttes UAB Sport Media, mis omab üheksaks aastaks korvpalliülekandeõiguseid Leedus. Osalus ning koostöö Leedu Korvpalliliiduga annavad võimaluse kasvatada oluliselt tehtavaid videostriime ja seda leedukate kõige populaarsemal spordialal.
· Koostöös kontserni ajakirjade kirjastaja Ekspress Leidybaga ajakirjade baasil vertikaalide loomist. Kokku moodustavad www.cosmopolitan.lt, www.moteris.lt, www.panele.lt, www.manonamai.lt ja www.tavovaikas.lt tugeva elustiili ja meelelahutuse fookusega eraldiseisvad internetisaidid.
· Edukas on olnud koostööprojekt Nubo TV-ga, mille raames saavad kasutajad vaadata arvutiga erinevaid telekanaleid.
· Käivitati uus e-raamatupood.
· Pettumuseks on kujunenud 2012. aastal lõpus soetatud kuulutusteportalli Alio areng, kus viimase on-line potentsiaali ei ole suudetud täiel määral ära kasutada ning mille trükiversioon kahaneb kiiremini, kui esialgu arvatud.
· Esimeses kvartalis toodi turule lisaks vene- ja poolakeelsele versioonile ka Delfi Leedu ingliskeelne versioon.
Leedu internetiväljaannete lugejate arv 2012-2013
Leedu internetikasutajate hulgas on Delfi Leedu endiselt vaieldamatu turuliider omades jätkuvalt üle ühe miljoni unikaalse kasutaja kuus. Detsembris tegi Delfi.lt kõigi aegade parima tulemuse 1,127 miljonit kasutajat kuus ning suurendas vahet uudisportaaliga 15min.lt ligi 270 tuhande kasutajani kuus. Samuti on kasvanud ka Lietuvos Rytas portaali kasutajaskond ja see läheneb juba 15min.lt portaali kasutajaskonna numbrile.
Delfi Ukraina
· 2013. aastal jätkati varasema strateegiaga, pakkudes kergemaid tabloidformaadis uudiseid ning suurendades eelkõige naistele suunatud sisu tootmist.
· Nimetatud strateegia on küll aidanud kasvatada kasutajate arvu, mis on lähenemas Delfi Leedu kasutajakonnale ja ulatub pea ühe miljoni kasutajani, kuid ei ole taganud piisavalt reklaamitulusid, mis lisaksid kindlust projekti tuleviku suhtes. Seetõttu on tehtud otsus lõpetada kontserni tegevus Ukrainas. Kohalik ettevõte likvideeritakse, kuid juhtkonnale ja toimetusel antakse luba kasutada veel mõni aeg Delfi kaubamärki ja portaali, kuid seda juba ilma kontserni toetuseta.
Perioodiliste väljaannete segment
Perioodiliste väljaannete segmenti kuuluvad ajalehtede Maaleht, Eesti Ekspress ja Eesti Päevalehe väljaandja AS Eesti Ajalehed, Õhtulehte ja Linnalehte kirjastava AS SL Õhtuleht, raamatukirjastus OÜ Hea Lugu, ajakirjade kirjastajad AS Ajakirjade Kirjastus Eestis ning UAB Ekspress Leidyba Leedus. Samuti kuulub siia segmenti perioodika kojukandega tegelev AS Express Post.
| (tuhandetes EUR) | Müügitulu | ||
| IV kv 2013 | IV kv 2012 | Muutus% | |
| AS Eesti Ajalehed | 3 288 | 2 975 | 11% |
| OÜ Hea Lugu | 431 | 554 | -22% |
| AS SL Õhtuleht* | 964 | 950 | 1% |
| AS Ajakirjade Kirjastus* | 1 136 | 1 186 | -4% |
| UAB Ekspress Leidyba | 646 | 641 | 1% |
| AS Express Post* | 605 | 601 | 1% |
| segmendisisesed elimineerimised | (304) | (281) | -8% |
| KOKKU | 6 766 | 6 626 | 2% |
| (tuhandetes EUR) | EBITDA | ||
| IV kv 2013 | IV kv 2012 | Muutus% | |
| AS Eesti Ajalehed | 183 | 172 | 6% |
| OÜ Hea Lugu | 20 | (67) | 130% |
| AS SL Õhtuleht* | 53 | 51 | 4% |
| AS Ajakirjade Kirjastus* | 75 | 93 | -19% |
| UAB Ekspress Leidyba | 32 | (80) | 140% |
| AS Express Post* | 72 | 85 | -15% |
| segmendisisesed elimineerimised | 0 | (1) | - |
| KOKKU | 435 | 253 | 72% |
| (tuhandetes EUR) | Müügitulu | ||
| 12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 | Muutus% | |
| AS Eesti Ajalehed | 11 235 | 11 300 | -1% |
| OÜ Hea Lugu | 987 | 1 699 | -42% |
| AS SL Õhtuleht* | 3 734 | 3 705 | 1% |
| AS Ajakirjade Kirjastus* | 4 036 | 4 196 | -4% |
| UAB Ekspress Leidyba | 2 515 | 2 629 | -4% |
| AS Express Post* | 2 351 | 2 313 | 2% |
| segmendisisesed elimineerimised | (1 060) | (1 101) | 4% |
| KOKKU | 23 798 | 24 741 | -4% |
| (tuhandetes EUR) | EBITDA | ||
| 12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 | Muutus% | |
| AS Eesti Ajalehed | 368 | 454 | -19% |
| OÜ Hea Lugu | 55 | 48 | 15% |
| AS SL Õhtuleht* | 221 | 244 | -9% |
| AS Ajakirjade Kirjastus* | 172 | 35 | 391% |
| UAB Ekspress Leidyba | 0 | (190) | 100% |
| AS Express Post* | 279 | 258 | 8% |
| segmendisisesed elimineerimised | (2) | (1) | - |
| KOKKU | 1 093 | 848 | 29% |
*Ühisettevõtetest proportsionaalne osa
2013. aastat jääb meenutama jätkuv madalseis paberlehtede reklaamiturul. Pea kõikide ajalehtede reklaamitulud kahanesid. Samas ajakirjade reklaamimahud Eestis kasvasid, mis lisab veidi kindlust tuleviku suhtes ning lootust, et reklaami lahkumine trükimeediast on aeglustunud. Nii ajalehtede kui ka ajakirjade tiraažid on üldiselt väikeses langustrendis ning tulusid suudetakse säilitada eelkõige tänu hinnatõusule. Positiivne on digitaalsete tellimuste jätkuv kasv, mis saavutas eriti suure tõusu suvekuudel. Aasta lõikes on Eesti Ekspressi digitellijate arv kasvanud 60% ning Eesti Päevalehe tellijate arv on pea kahekordistunud, ulatudes mõlema väljaande puhul pea viie ja poole tuhandeni. Digitellijad saavad nüüdsest tarbida nii digilehti kui ka tasulisi artikleid veebis. Lisaks on koostöös Eesti Digiraamatute Keskusega võimalus digilehega koos saada iga kuu üks tasuta e-raamat. Meie lehti on võimalik täismahus lugeda ka mobiiltelefonidest. Sügisel toodi turule ka Maalehe digipakett.
Aasta alguses jätkus Eesti filmi 100. juubeliaasta puhul käivitatud 15 filmiga jätkusari OÜ Hea Lugu ja Eesti Päevalehe ühisprojektina. Oktoobri alguses käivitus seekord koos Eesti Ekspressiga sarnane Eesti lastefilmide DVD-sari. LP ja Eesti Päevaleht tõid augustis turule uue kriminaalraamatute sarja.
SL Õhtulehe veebisait ning mobiilirakendus on saanud uue näo. Ajakirjade Kirjastus ning SL Õhtuleht alustasid koostööd oma veebireklaampindade koosmüügiga. Juulist ilmub uus meestele suunatud ajakiri „Kalale“.
Eesti ajalehtede tiraaž 2012-2013
Eesti ajalehtede tiraažid on jätkuvalt stabiilsed või mõõdukalt langevad. Rohkem langeb päevalehtede tiraaž, vähem nädalalehtede oma. Aastalõpu seisuga on kõige rohkem langenud tiraaž Eesti Meedia väljaandel Postimees – 2012. aasta detsembriga võrreldes üle 10%. Aasta keskmiselt on suuremate ajalehtede tiraaž vähenenud 4%. Suhteliselt hästi on läinud nädalalehtedel, kus Ekspress Grupi väljaanded Eesti Ekspress ja Maaleht on suutnud säilitada keskmist tiraaži. Sellele lisanduvad aga Ekspress Grupi väljaannete puhul digitaalsete väljaannete tellijad, keda aastalõpu seisuga on nii Eesti Ekspressil kui ka Eesti Päevalehel ligi 5 500. Võrreldes 2012. aasta lõpuga on Eesti Ekspressi digipaketi tellijate arv kasvanud 60% ja Eesti Päevalehe digipaketi tellijate arv kasvanud koguni 90%.
Eesti ajalehtede lugejaskond 2012-2013
Eesti ajalehtede lugejaskonnas suuri muutusi 2013. aastal ei toimunud. Turu-uuringute AS lugejauuringu andmetel vähenes 2013. aastal lehelugejate arv keskmiselt 2%. Kuude sisesed kõikumised on olnud suuremad, kuid see on tingitud eelkõige uuringumetoodikast. Väärib mainimist, et Ekspress Grupi digilehtede lugejate arv ei sisaldu üleval toodud numbrites ja kogu Ekspress Grupi väljaannete lugejate arv on suurem, kui graafikult nähtub.
Trükiteenuste segment
Kontserni kõik trükiteenused on kontsentreerunud ASi Printall, mis on üks suurim trükkimisega tegelev ettevõte Eestis. Printall on võimeline trükkima nii ajalehti (coldset) kui ka ajakirju (heatset).
| (tuhandetes EUR) | Müügitulu | ||
| IV kv 2013 | IV kv 2012 | Muutus% | |
| AS Printall | 7 566 | 8 046 | -6% |
| (tuhandetes EUR) | EBITDA | ||
| IV kv 2013 | IV kv 2012 | Muutus% | |
| AS Printall | 1 604 | 1 650 | -3% |
| (tuhandetes EUR) | Müügitulu | ||
| 12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 | Muutus% | |
| AS Printall | 27 462 | 29 167 | -6% |
| (tuhandetes EUR) | EBITDA | ||
| 12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 | Muutus% | |
| AS Printall | 5 862 | 6 052 | -3% |
Üle pika aja on sel aastal AS Printall paberimüügi ja trükiteenuse kogukäive langenud. Negatiivset mõju avaldavad tiraažide vähenemised, millede kompenseerimine ja uute klientidega asendamine on tulenevalt trükitööstuse eripärast pikaajaline protsess. Samuti olukord, kus tulenevalt kõrghooajal heatset masinate tootmisvõimsuste maksimaalse taseme juures opereerimisest, saab käivet kasvatada eelkõige üksikute töödega vähemaktiivsetel kuudel. Ettevõtte käive puhtalt trükiteenuse osutamisest on langenud 2013. aastal veidi vähem ehk 2,3%. Endiselt tegeletakse protsesside efektiivsemaks muutmisega, mille tulemusena on suudetud EBITDA marginaali isegi tõsta. 85% käibest toob eelkõige trükkimine heatset masinatel.
Trükiteenused ja keskkond
Lisaks majanduslikult väga efektiivsele ettevõttele keskendutakse Printallis ka keskkonnateadlikule tootmisele. Printallile on omistatud 2012. aastal ISO 9001 juhtimissertifikaat ja ISO 14001 keskkonnasertifikaat.
Eesti Vabariigi keskkonnaminister ja jäätmekäitleja AS Ragn-Sells on omistanud Printallile Suure Aasta Taaskasutaja auhinna, kuna ettevõte suunab taaskasutusse 95% tekkivatest jäätmetest.
Põhjamaade Ministrite Nõukogu on omistanud Printallile keskkonnamärgistuse “The Nordic Ecolabel”, millega pärjatakse Põhjamaade säästlikult tootvaid ettevõtteid. Samuti on Printallil FSC ja PEFC Chain of Custody (COC) sertifikaadid, millega anname omapoolse panuse rohelise mõtteviisi elavdamisele trükitööstuses. Nimetatud sertifikaadid on toote tarneahela jälgimis- ja nõuete vastavuse täitmise sertifikaadid, mis väljastatakse ettevõtetele, kes täidavad FSC (Forest Stewardship Council) ja PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification) kehtestatud nõudeid. Ettevõte, kellele omistatakse sellised sertifikaadid, toetab oma tegevusega keskkonnasõbralikku, sotsiaalselt õiglast ja majanduslikult elujõulist maailma metsade majandamist.
Printall hoolib keskkonnast ja kasutab rohelist energiat. POWERED BY GREEN sertifikaat kinnitab, et ettevõte ostab elektrienergiat, mille tootmisel on kasutatud vähemalt 70% taastuvaid energiaallikaid.
Konsolideeritud bilanss (auditeerimata)
| (tuhandetes EUR) | 31.12.2013 | 31.12.2012 | |
| VARAD | |||
| Käibevara | |||
| Raha ja raha ekvivalendid | 4 4 03 | 3 182 | |
| Tähtajaline hoius | 98 | 0 | |
| Nõuded ja ettemaksed | 7 229 | 7 344 | |
| Varud | 2 717 | 2 922 | |
| Kokku | 14 447 | 13 448 | |
| Müügiootel põhivara | 0 | 97 | |
| Käibevara kokku | 14 447 | 13 545 | |
| Põhivara | |||
| Tähtajaline hoius | 0 | 98 | |
| Nõuded ja ettemaksed | 399 | 365 | |
| Materiaalne põhivara | 13 665 | 14 841 | |
| Immateriaalne põhivara | 48 955 | 51 450 | |
| Põhivara kokku | 63 019 | 66 754 | |
| VARAD KOKKU | 77 466 | 80 299 | |
| KOHUSTUSED | |||
| Lühiajalised kohustused | |||
| Laenukohustused | 3 760 | 4 347 | |
| Võlad ja ettemaksed | 10 708 | 10 620 | |
| Lühiajalised kohustused kokku | 14 468 | 14 967 | |
| Pikaajalised kohustused | |||
| Pikaajalised laenukohustused | 20 672 | 24 233 | |
| Muud pikaajalised võlad | 1 | 0 | |
| Pikaajalised kohustused kokku | 20 673 | 24 233 | |
| KOHUSTUSED KOKKU | 35 141 | 39 200 | |
| OMAKAPITAL | |||
| Aktsiakapital | 17 878 | 17 878 | |
| Ülekurss | 14 277 | 14 277 | |
| Reservid | 1 250 | 740 | |
| Jaotamata kasum | 8 848 | 8 190 | |
| Valuutakursi muutuste reserv | 72 | 14 | |
| OMAKAPITAL KOKKU | 42 325 | 41 099 | |
| KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL KOKKU | 77 466 | 80 299 | |
Konsolideeritud koondkasumiaruanne (auditeerimata)
| (tuhandetes EUR) | IV kv 2013 | IV kv 2012 | 12 kuud 2013 | 12 kuud 2012 |
| Müügitulu | 16 541 | 16 447 | 58 442 | 59 706 |
| Müüdud toodangu kulu | (12 445) | (12 533) | (45 250) | (46 519) |
| Brutokasum | 4 096 | 3 914 | 13 192 | 13 187 |
| Muud äritulud | 196 | 245 | 556 | 650 |
| Turunduskulud | (791) | (768) | (2 442) | (2 378) |
| Üldhalduskulud | (2 106) | (1 805) | (6 527) | (6 643) |
| Muud ärikulud | (47) | (90) | (132) | (220) |
| Kaubamärkide ja firmaväärtuste allahindlus | (2 467) | (157) | (2 467) | (157) |
| Ärikasum | (1 119) | 1 339 | 2 180 | 4 439 |
| Intressitulud | 2 | 0 | 6 | 5 |
| Intressikulud | (185) | (206) | (763) | (1 549) |
| Kasum/(kahjum) valuutakursi muutusest | (46) | (13) | (71) | (15) |
| Muud finantskulud | (16) | (14) | (58) | (117) |
| Kokku finantstulud/kulud | (245) | (233) | (886) | (1 676) |
| Kasum/(kahjum) sidusettevõtete aktsiatelt ja osadelt | 20 | (8) | 20 | (41) |
| Kasum enne tulumaksustamist | (1 344) | 1 098 | 1 314 | 2 722 |
| Tulumaks | (66) | 14 | (233) | (197) |
| Aruandeperioodi kasum | (1 410) | 1 112 | 1 081 | 2 525 |
| Aruandeperioodi puhaskasumi jaotus: | ||||
| Emaettevõtte aktsionäride osa kasumist | (1 410) | 1 112 | 1 081 | 2 525 |
| Muu koondkasum, mis võib hiljem reklassifitseeruda kasumiaruandesse | ||||
| Realiseerimata kursivahed | 45 | 8 | 58 | 10 |
| Kasum riskimaandamisinstrumendi väärtuse muutusest | 0 | 0 | 0 | 176 |
| Muu koondkasum kokku | 45 | 8 | 58 | 186 |
| Aruandeperioodi koondkasum | (1 365) | 1 120 | 1 139 | 2 711 |
| Emaettevõtte aktsionäride osa koondkasumist | (1 365) | 1 120 | 1 139 | 2 711 |
| Tava- ja lahustunud kasum aktsia kohta | (0,05) | 0,04 | 0,04 | 0,08 |
Konsolideeritud rahavoogude aruanne (auditeerimata)
| (tuhandetes EUR) | 2013 | 2012 |
| Jätkuvate tegevusvaldkondade rahavood äritegevusest | ||
| Aruandeperioodi ärikasum | 2 180 | 4 439 |
| Korrigeerimised: | ||
| Põhivara kulum ja väärtuse langus | 2 618 | 3 285 |
| Kahjum kaubamärkide müügist ja allahindlusest ning firmaväärtuste allahindlused | 2 467 | 157 |
| Kahjum põhivara müügist ja mahakandmisest | (29) | 63 |
| Aktsiaoptsioon väärtuse muutus | 384 | 0 |
| Äritegevuse rahavood: | ||
| Äritegevusega seotud nõuete ja ettemaksete muutus | 24 | (715) |
| Varude muutus | 342 | (146) |
| Äritegevusega seotud kohustuste ja ettemaksete muutus | 144 | (433) |
| Rahavoog põhitegevusest | 8 130 | 6 650 |
| Makstud ettevõtte tulumaks | (305) | (188) |
| Makstud intressid | (794) | (1 591) |
| Rahavood äritegevusest kokku | 7 031 | 4 871 |
| Rahavood investeerimistegevusest | ||
| Soetused äriühenduste kaudu | (327) | (434) |
| Muude investeeringute ost | (15) | (15) |
| Saadud intressid | 34 | 5 |
| Põhivara soetamine | (888) | (785) |
| Põhivara müük | 51 | 42 |
| Antud laenud | (3) | (10) |
| Antud laenude tagasimaksed | 6 | 182 |
| Rahavood investeerimistegevusest kokku | (1 142) | (1 015) |
| Rahavood finantseerimistegevusest | ||
| Makstud dividend | (298) | 0 |
| Tasutud kapitalirendi maksed | (25) | (390) |
| Arvelduskrediidi kasutuse muutus | (745) | 731 |
| Faktooringu kasutuse muutus | 0 | (270) |
| Saadud laenude tagasimaksed | (3 600) | (3 474) |
| Rahavood finantseerimistegevusest kokku | (4 668) | (3 403) |
| RAHA JA RAHA EKVIVALENTIDE MUUTUS | 1 221 | 453 |
| Raha ja raha ekvivalendid perioodi alguses | 3 182 | 2 729 |
| Raha ja raha ekvivalendid perioodi lõpus | 4 403 | 3 182 |
Lisainformatsioon:
Gunnar Kobin
Juhatuse esimees
GSM: +372 5188111
e-mail: gunnar@egrupp.ee