SAN MATEO, Kalifornia, Feb. 14, 2019 (GLOBE NEWSWIRE) -- Firma SignalFx, będąca liderem w dziedzinie narzędzi do monitoringu chmury w czasie rzeczywistym, obejmującego infrastrukturę, mikrousługi i aplikacje, ogłasza otwarcie nowego biura w Krakowie, które będzie prowadzić działalność badawczo-rozwojową i realizować usługi wsparcia, oraz pozyskanie Marcina Burlińskiego na stanowisko Head of Engineering, EMEA. Nowe biuro w Krakowie umożliwi SignalFx przyspieszenie rozwoju produktów i zapewnienie szerszego globalnego wsparcia swoim klientom.

– To, co w sposób naturalny skierowało nasze zainteresowanie na Kraków, to nie tylko szeroka baza światowej klasy inżynierów oprogramowania, lecz także obecność niedawnych absolwentów wielu uczelni funkcjonujących w tym mieście – wyjaśnia Leonid Igolnik, Wiceprezes SignalFx (Executive Vice President Engineering). – Pilnie potrzebujemy specjalistów, którzy staną się kluczową częścią naszej firmy, pracując ramię w ramię z naszymi zespołami z Doliny Krzemowej i z ośrodka badawczego w Karolinie Północnej, znanego jako Research Triangle Park. Posiadając globalną bazę klientów oraz jedyne w branży rozwiązanie analityczne oparte na strumieniach danych i architekturę NoSample™, jesteśmy zmuszeni nieustannie przekraczać granice tego, co technicznie możliwe, aby móc działać w czasie rzeczywistym.

SignalFx oferuje wysoce zróżnicowaną i zaawansowaną technologicznie platformę monitoringu, dostosowaną do obecnych, coraz bardziej złożonych środowisk chmurowych. Obejmuje ona takie innowacyjne rozwiązania, jak kompleksowa analiza danych w czasie rzeczywistym, umożliwiająca natychmiastowe wykrywanie problemów, a także oparte na architekturze NoSample™ narzędzie do rozproszonego śledzenia zapytań (distributed tracing), które monitoruje każdą pojedynczą transakcję i identyfikuje wszelkie anomalie. Innowacje te pomagają programistom szybko wykrywać problemy i wdrażać poprawki, zanim klienci odczują ich skutki.

– Jest niezwykle ważne, aby usługi oferowane przez nas klientom spełniały wymogi wynikające z działania w czasie rzeczywistym, z którymi mierzą się dzisiejsze firmy – mówi Matt Stone, dyrektor SignalFx odpowiedzialny za obszar globalnego wsparcia technicznego. – Nowa lokalizacja w Krakowie znacząco rozszerza zakres stref czasowych, które będziemy w stanie obsługiwać, zapewniając wsparcie na rynkach w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku, gdzie nasza działalność dynamicznie się rozwija, i przybliżając nas do funkcjonowania w modelu 24/7.

Obecnie SignalFx w Krakowie poszukuje od zaraz specjalistów z następujących dziedzin:

  • Inżynieria oprogramowania
  • Testowanie systemów
  • Inżynieria produkcji
  • Wsparcie techniczne
  • Bezpieczeństwo w chmurze

– Otwieramy w Krakowie biuro, które nie tylko będzie pracować z najnowocześniejszymi technologiami, ale także pozwoli ludziom poczuć wyjątkową atmosferę, jaką można znaleźć w firmach technologicznych w Kalifornii – mówi Marcin Burliński. – Nasi specjaliści będą „zanurzeni” w pracy i kulturze Doliny Krzemowej.

Marcin Burliński wnosi do zespołu SignalFx kompetencje zdobyte przy tworzeniu największych na świecie produktów B2B opartych na modelu software-as-a-service (oprogramowanie jako usługa) w takich firmach, jak Taleo czy Oracle, oraz bogate doświadczenie w rozwoju produktów zgromadzone podczas pracy w Kanadzie, Dolinie Krzemowej i Polsce. Poprzednio pracował w krakowskim biurze Oracle, gdzie z początkowo niewielkiego zespołu zbudował znaczącą interdyscyplinarną organizację.

SignalFx
SignalFx to jedyna na świecie platforma do monitoringu chmury, w tym infrastruktury, mikrousług i aplikacji, w czasie rzeczywistym. Platforma gromadzi dane metryczne i zdarzenia dla każdego komponentu w środowisku chmury klienta, zastępując tradycyjne odrębne narzędzia jednym zintegrowanym rozwiązaniem, działającym całościowo. Bazuje na wysoko skalowalnej architekturze opartej na strumieniach danych, która wykorzystuje zaawansowaną analizę predykcyjną do wykrywania problemów w czasie rzeczywistym. Dzięki oferowanej w ramach NoSample™ funkcjonalności distributed tracing SignalFx umożliwia efektywne monitorowanie wszystkich transakcji w obszarze mikrousług, dokładnie identyfikując wszystkie anomalie, a poprzez proces ukierunkowanego rozwiązywania problemów wspomagany wstępną analizą danych pomaga operatorowi znaleźć przyczynę problemu w ciągu kilku sekund. Produkty SignalFx są wykorzystywane przez czołowe firmy z branży zaawansowanych technologii, usług finansowych, dóbr konsumpcyjnych, handlu, komunikacji, mediów, rozrywki i serwisów sieciowych takich, jak Yelp, HubSpot, Acquia czy Kayak. Spółka jest finansowana na zasadzie inwestycji venture capital przez Andreessen Horowitz, Charles River Ventures oraz General Catalyst.

Kristen Caron
Kristen.caron@aircoverpr.com
978-407-9283