Reitinguagentuur Moody’s kinnitas Coop Panga reitinguhinnangu senisel tasemel. Pangahoiuste reiting jäi senisele tasemele Baa2 stabiilse väljavaatega.

Tallinn, ESTONIA


Moody’s Investors Service uuendas Coop Pank AS-ile antud reitinguhinnangut. Panga reiting jäi senisele investeerimisjärgu tasemel koos stabiilse väljavaatega.

Coop Panga finantsjuhi Paavo Truu sõnul kinnitab krediidireitingu kinnitamine senisel tasemel, et pank on suutnud ka keerulistel aegadel hoida kõrget laenuportfelli kvaliteeti ning näidanud seejuures head kasumlikkust. „Reitinguhinnangu ja stabiilse väljavaate kinnitamine annab eraisikutele ja äridele täiendava kindlustunde tulla Coop Panga kliendiks ning hoida oma raha kodumaises finantsasutuses,“ sõnas Truu.

Moody’s Investors Service’i poolt Coop Pank AS-ile kinnitatud reitingud:

  • Välis- ja kohalikus valuutas pika- ja lühiajaliste pangahoiuste reiting Baa2/Prime-2
  • Pika- ja lühiajaline vastaspoole riskihinnang Baa1(cr)/Prime-2(cr)
  • Pika- ja lühiajaline vastaspoole riski reiting Baa1/Prime-2
  • Baaskrediidihinnang (BCA) ba1
  • Kohandatud baaskrediidihinnang ba1

Väljavaade pikaajaliste pangahoiuste reitingutele on stabiilne.

Teade Moodys’e poolt koostatud aruande kohta on leitav https://www.moodys.com/  

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 157 600 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga strateegiliseks omanikuks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Lisainfo:
Paavo Truu
Finantsjuht
Telefon: 5160 231
E-post: paavo.truu@cooppank.ee