Coop Pank AS 2024. aasta jaanuari tulemused


Coop Panga 2024. aasta jaanuari majandustulemused:

  • Panga klientide arv kasvas jaanuaris 2400 võrra ja aktiivselt arveldavate klientide arv langes 900 võrra. Kuu lõpuks ulatus klientide arv 184 900-ni ja aktiivselt arveldavate klientide arv 81 100-ni. Aastaga on kliendibaas kasvanud 23%
  • Panga klientide hoiuste maht kasvas jaanuaris 21 miljoni euro võrra ulatudes kuu lõpu seisuga 1,74 miljardi euroni. Äriklientide hoiused kasvasid 12 miljonit ja eraklientide hoiused kasvasid 9 miljonit eurot. Rahvusvahelistelt platvormidelt kaasatud hoiuste maht püsis stabiilsena. Aastaga on panga hoiuste maht kasvanud 15%.
  • Panga laenuportfell kasvas jaanuaris 22 miljoni euro võrra ja jõudis kuu lõpu seisuga 1,51 miljardi euroni. Ärilaenud kasvasid 17 miljonit eurot, kodulaenud 3 miljonit eurot, liising 3 miljonit eurot ja tarbimisfinantseerimine kahanes 1 miljonit eurot. Aastaga on panga laenuportfell kasvanud 15%.
  • Jaanuaris tehti laenude allahindluseid 0,6 miljoni euro ulatuses.
  • Võrreldes möödunud aasta esimese kuuga on käesoleval aastal sama ajaga panga netotulud kasvanud 13% ja tegevuskulud 32%.
  • Pank teenis jaanuaris 3 miljonit eurot puhaskasumit, mida on 2% rohkem kui aasta tagasi samal perioodil.
  • Panga omakapitali tootlus oli jaanuaris 18,7%, kulu-tulu suhe 45%.

Coop Panga juhatuse liikme ja finantsjuhi Paavo Truu kommentaar:

„Coop Panga jaanuarikuu majandustulemused kinnitavad panga tugevat aasta algust: head kasvu näitas nii hoiuste kui ka laenuportfell, millesse panustasid nii era- kui ka ärikliendid.  


Aasta alguses oleme näinud rahaturgudel intresside langustrendi jätkumist, millest võidavad laenajad ja kaotavad hoiustajad. Kuna Euroopa Keskpanga juhitud majandust jahutav kõrgete intresside ajajärk on selleks korraks lõppemas, kasutavad hoiustajad praegu veel viimaseid võimalusi avada hea intressiga tähtajalisi hoiuseid, sest nii häid pakkumisi lähiajal enam oodata ei ole.

Ärilaenude kõrval näitas jaanuaris korralikku kasvu kodulaenude portfell, mida mõjutas muuhulgas õpetajate toetamiseks mõeldud kodulaenu pakkumine. Coop Pank pakub alates jaanuarist üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajatele soodustingimustel kodulaenu, millel on madalam intressimarginaal ning lisaks tasub pank ka õpetaja eest laenulepingu tasu ja esimese aasta kodukindlustuse maksed.“

Coop Panga põhjalikumad kvartaliaruanded on leitavad aadressil: https://www.cooppank.ee/finantsaruanded

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 184 900 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused kodule lähemale. Panga strateegiline omanik on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 320 kauplust.

Lisainfo:
Paavo Truu
Finantsjuht
Telefon: 5160 231
E-post: paavo.truu@cooppank.ee


ManusAttachments

Coop Pank 2023-01_ET