Jäämurdja Botnica suveperioodi prahileping Baffinlandiga aastateks 2024-2028


ASi Tallinna Sadam tütarettevõte OÜ TS Shipping (edaspidi: "TS Shipping") ja Baffinland Iron Mines Corporation (edaspidi: Baffinland) pikendasid 2018. aastal sõlmitud lepingut multifunktsionaalse jäämurdja Botnica prahtimiseks eesmärgiga abistada kaubalaevu Kanada arktilistes vetes. Botnica saadab rauamaagiga laaditud Panamaxi tüüpi laevu Milne Inlet Portist avamerele. Lepinguling hõlmab ajavahemikku 2024–2028 ja sisaldab iga-aastaseid call optsioone laeva prahtimiseks vähemalt 60 päevaks aastas septembrist detsembrini.

2024. aastal algab prahiperiood septembris ja kestab vähemalt 60 päeva.

Täpne prahipäevade hulk sõltub ilmastikuoludest ja muudest tingimustest. Päevane prahitasu määr eeltoodud perioodil on võrreldav eelmise aasta prahitasuga.

2024. aasta maist juulini on TS Shippingul prahileping ettevõttega BP Exploration Operating Company Ltd, et toetada BP operatsioone tavaliselt järelevalveta Mungo platvormil, mis asub Põhjamere Ühendkuningriigi sektoris. Vastavalt Transpordiametiga sõlmitud 10-aastasele lepingule osutab Botnica Eesti rannikuvetes jäämurdeteenust 20. detsembrist 20. aprillini.

Tallinna Sadamale kuulub üks Läänemere suurimaid kauba- ja reisisadamate komplekse. Lisaks reisijate ja kaubavedude teenindamisele tegutseb ettevõte laevanduse ärivaldkonnas läbi oma tütarettevõtete – OÜ TS Laevad korraldab parvlaevaühendust Eesti mandri ja suursaarte vahel ning OÜ TS Shipping osutab multifunktsionaalse jäämurdjaga Botnica jäämurde ja konstruktsioonilaeva teenust Eestis ja offshore projektides. Tallinna Sadama gruppi kuulub ka jäätmekäitlusega tegelev sidusettevõte AS Green Marine.

Lisainfo:

Andrus Ait
Finantsjuht / juhatuse liige
Tel. +372 526 0735
E-post: a.ait@ts.ee