Inbank alustas 2026. aastat tugeva müügikasvu ja põhitegevuse stabiilse tulemusega, kuigi kasumlikkus oli võrreldes eelmiste kvartalitega mõõdukam. 2026. aasta esimeses kvartalis oli Inbanki konsolideeritud puhaskasum 4 miljonit eurot, mis on 11% vähem kui aasta tagasi. Kvartali omakapitali tootlus (ROE) oli 9,4%.
- 2026. aasta esimeses kvartalis ulatus Inbanki netotulu 21,9 miljoni euroni, kasvades aastatagusega võrreldes 5%. Tegevuskulud suurenesid 12,1 miljoni euroni, peamiselt kasvanud turunduskulude tõttu, püsides eelmise kvartaliga võrreldes siiski stabiilsena.
- Inbanki müügimaht ulatus 206 miljoni euroni, kasvades aastatagusega võrreldes 24% ning saavutades rekordilise kvartali tulemuse. Regionaalselt vedasid kasvu Kesk- ja Ida-Euroopa, kus müügimaht suurenes 33%, samal ajal kui Balti riigid näitasid samuti tugevat 18% kasvu.
- Müük kasvas laiapõhjaliselt üle enamiku tootegruppide. Väikelaenude maht enam kui kahekordistus, kasvades 104% ja ulatudes 47,3 miljoni euroni. Autode finantseerimise maht kasvas 28% ja ulatus 51,5 miljoni euroni, mida toetasid uus Otomoto partnerlus Poolas ning Eesti autoturu järkjärguline taastumine. Renditeenuste müügimaht kasvas 60%, samal ajal netorenditulu aga 17%. Rohefinantseerimise müügimaht püsis 32,8 miljoni euro tasemel. „Maksa hiljem” lahendused jäid suurimaks segmendiks 56,8 miljoni euro suuruse müügiga, kuigi nende maht vähenes aastatagusega võrreldes 4%.
- Esimese kvartali lõpu seisuga ulatus Inbanki laenu- ja rendiportfell 1,29 miljardi euroni, kasvades aastatagusega võrreldes 10%. Portfelli kasvu mõjutasid suuremad ennetähtaegsed tagasimaksed ning Poola zloti nõrgenemine. Klientide hoiuste maht kasvas 5% ja ulatus 1,33 miljardi euroni.
- Krediidikvaliteet püsis stabiilsena, allahindluste tase oli 1,6% keskmisest laenu- ja rendiportfellist ning jäi seatud sihttaseme piiresse.
- 2026. aasta aprillis maksis Inbank oma ajaloo esimese ühekordse dividendi summas 4,8 miljonit eurot, mida toetasid viimastes kvartalites järk-järgult kasvanud kasumlikkus ja omakapitali baas.
- 2026. aasta esimese kvartali lõpu seisuga oli Inbankil üle 847 000 aktiivse kliendilepingu ja enam kui 6200 aktiivset koostööpartnerit.
Tulemusi kommenteerib Inbanki tegevjuht Priit Põldoja:
„Inbank alustas 2026. aastat väga korraliku müügikasvuga. Rekordilise müügimahu saavutamine muidu hooajaliselt aeglasemas esimeses kvartalis annab meile tugeva positsiooni eelseisvaks aastaks. Portfelli kasumlikkust mõjutasid kvartali jooksul tehtud laenuportfelli ümberhinnastamine ja ennetähtaegsetest tagasimaksetest tulenenud marginaalisurve. Paralleelselt jätkas finantseerimiskulu vähenemist ning portfell püsib hästi hajutatud ja näitab endiselt head kvaliteeti, mida toetavad stabiilsed makromajanduslikud tingimused meie põhiturgudel.
Eeldame siiski, et hiljutiste ümberhinnastamiste mõjude ja tagasimaksete dünaamika tõttu jääb marginaalisurve lähiajal püsima. Kasumlikkuse edasiseks parandamiseks ülejäänud aastal peame enda praegustel turgudel jätkama kasvustrateegia elluviimist, suurendama turuosa ja tugevdama toodete konkurentsivõimet. Samaaegselt tuleb säilitada distsiplineeritud hinnastamine, riskijuhtimine ja kulude kontroll.”
Olulised finantsnäitajad 31.03.2026 seisuga
Varade maht: 1,62 miljardit eurot
Laenu- ja rendiportfell: 1,29 miljardit eurot
Hoiuseportfell: 1,33 miljardit eurot
Omakapital: 172 miljonit eurot
Puhaskasum: 4 miljonit eurot
Omakapitali tootlus: 9,4%
Konsolideeritud kasumiaruanne (tuhandetes eurodes)
| I kvartal 2026 | I kvartal 2025 | 3 kuud 2026 | 3 kuud 2025 | |
| Intressitulu sisemise intressimäära meetodil | 31 502 | 31 273 | 31 502 | 31 273 |
| Intressikulu | - 13 126 | - 13 313 | - 13 126 | - 13 313 |
| Neto intressitulu | 18 376 | 17 960 | 18 376 | 17 960 |
| Komisjoni- ja teenustasutulu | 92 | 7 | 92 | 7 |
| Komisjoni- ja teenustasukulu | - 1 289 | - 1 232 | - 1 289 | - 1 232 |
| Neto teenustasutulu/kulu | - 1 197 | - 1 225 | - 1 197 | - 1 225 |
| Tulu renditeenustest | 11 277 | 9 149 | 11 277 | 9 149 |
| Eelnevalt klientidele renditud varade müük | 5 313 | 3 961 | 5 313 | 3 961 |
| Muud põhitegevusega seotud tulud | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Amortisatsioonikulu rendivaradelt | - 5 320 | - 4 262 | - 5 320 | - 4 262 |
| Muud põhitegevusega seotud kulud | - 1 982 | - 1 683 | - 1 982 | - 1 683 |
| Eelnevalt klientidele renditud müüdud varade kulu | - 5 174 | - 3 643 | - 5 174 | - 3 643 |
| Neto renditeenusega seotud tulud/kulud | 4 114 | 3 522 | 4 114 | 3 522 |
| Muud äritulud | 44 | 11 | 44 | 11 |
| Netokahjum/kasum õiglases väärtuses kajastatavatelt finantsvaradelt | 637 | 444 | 637 | 444 |
| Valuutakursi ümberhindluse kasumid/kahjumid | - 108 | 19 | - 108 | 19 |
| Neto kasum/kahjum finantsinstrumentidelt | 573 | 474 | 573 | 474 |
| Netotulud kokku | 21 866 | 20 731 | 21 866 | 20 731 |
| Tööjõukulud | - 5 987 | - 5 610 | - 5 987 | - 5 610 |
| Turunduskulud | - 1 203 | - 853 | - 1 203 | - 853 |
| Halduskulud | - 3 193 | - 2 962 | - 3 193 | - 2 962 |
| Põhivara kulum | - 1 720 | - 1 663 | - 1 720 | - 1 663 |
| Tegevuskulud kokku | - 12 103 | - 11 088 | - 12 103 | - 11 088 |
| Kasum sidusettevõtetelt | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Laenude ja nõuete allahindluse kulu | - 5 200 | - 4 470 | - 5 200 | - 4 470 |
| Aruandeperioodi kasum enne tulumaksu | 4 563 | 5 173 | 4 563 | 5 173 |
| Tulumaksu kulu | - 547 | - 642 | - 547 | - 642 |
| Aruandeperioodi kasum | 4 016 | 4 531 | 4 016 | 4 531 |
| Kirjed, mida võib edaspidi klassifitseerida kasumiaruandesse | ||||
| Realiseerimata kursivahed | - 79 | - 107 | - 79 | - 107 |
| Aruandeperioodi koondkasum | 3 937 | 4 424 | 3 937 | 4 424 |
Konsolideeritud finantsseisundi aruanne (tuhandetes eurodes)
| 31.03.2026 | 31.12.2025 | 31.03.2025 | |
| Varad | |||
| Raha ja raha ekvivalendid | 174 543 | 144 541 | 218 356 |
| Kohustuslikud reservid keskpankades | 26 069 | 28 859 | 26 042 |
| Nõuded teistele pankadele | 10 083 | 10 004 | 0 |
| Investeeringud võlakirjadesse | 58 729 | 59 393 | 47 063 |
| Finantsvarad õiglases väärtuses muutustega läbi kasumiaruande | 239 | 94 | 103 |
| Laenud ja nõuded | 1 156 938 | 1 152 136 | 1 059 208 |
| Muud finantsvarad | 4 155 | 3 610 | 5 309 |
| Materiaalsed varad | 120 031 | 113 835 | 100 263 |
| Vara kasutusõigus | 19 001 | 20 469 | 19 775 |
| Immateriaalsed varad | 34 074 | 33 492 | 32 022 |
| Muud varad | 6 243 | 6 300 | 9 532 |
| Edasilükkunud tulumaksu vara | 7 080 | 7 299 | 4 973 |
| Varad kokku | 1 617 185 | 1 580 032 | 1 522 646 |
| Kohustised | |||
| Klientide hoiused | 1 334 166 | 1 301 052 | 1 267 247 |
| Finantskohustised õiglases väärtuses muutustega läbi kasumiaruande | 0 | 265 | 120 |
| Muud finantskohustised | 44 251 | 46 204 | 50 513 |
| Tulumaksukohustis | 542 | 193 | 320 |
| Edasilükkunud tulumaksu kohustis | 1 438 | 1 350 | 660 |
| Muud kohustised | 16 160 | 11 132 | 10 816 |
| Allutatud võlaväärtpaberid | 48 884 | 48 866 | 40 896 |
| Kohustised kokku | 1 445 441 | 1 409 062 | 1 370 572 |
| Omakapital | |||
| Aktsiakapital | 1 189 | 1 178 | 1 152 |
| Ülekurss | 61 752 | 60 166 | 54 849 |
| Kohustuslik reservkapital | 119 | 115 | 109 |
| Muud reservid | 510 | 1 153 | 1 316 |
| Jaotamata kasum | 108 174 | 108 358 | 94 648 |
| Omakapital kokku | 171 744 | 170 970 | 152 074 |
| Kohustised ja omakapital kokku | 1 617 185 | 1 580 032 | 1 522 646 |
Inbank on Euroopa Liidu pangalitsentsiga finantstehnoloogia ettevõte, mis ühendab kaupmehi, tarbijaid ja finantsasutusi järgmise põlvkonna embedded finance platvormil. Koostöös enam kui 6200 kaupmehega on Inbankil 847 000+ aktiivset lepingut ja hoiuseid kogutakse seitsmes Euroopa riigis. Inbanki võlakirjad on noteeritud Nasdaq Tallinna börsil.
Lisainfo:
Styv Solovjov
AS Inbank
investorsuhete juht
5645 9738
styv.solovjov@inbank.ee
Manused