Avtalen betyr at Telenor får ansvar for oppbygging og drift av Reitangruppens sentrale, nordiske datanett samt aksesser ut til butikkene. Reitangruppen driver innenfor varehandel og eiendom, med fokus på de tre skandinaviske landene. Reitangruppen er spesialisert på organisering og drift av franchise-baserte virksomheter - som inkluderer Rema 1000, Narvesen/Pressbyrån og 7-Eleven konseptene.
Nettet som skal bygges opp er basert på IP VPN (virtuelt privat nettverk over Internett) med ADSL/SHDSL bredbånd som kommunikasjonsbærer i datanettet. Med det nye nettet vil Reitangruppen binde sammen sin nordiske virksomhet i ett nett og derfor ha muligheten til å ta i bruk en rekke nye tjenester og løsninger som blant annet IP-telefoni, Trådløs Sone og Mobilt Kontor.
- Reitangruppen er et skandinavisk selskap, og vi har valgt en leverandør som kan dekke våre kommunikasjonsbehov i både Norge, Sverige og Danmark. Dessuten var det selvfølgelig viktig for oss at Telenor ga det beste tilbudet i forhold til pris og kvalitet, sier Kjell Engemoen, administrerende direktør i Reitangruppens IT-selskap Aureus Data.
- Avtalen er en videreføring og utvidelse av det gode samarbeidet Telenor har hatt med Reitangruppen i Norge i flere år. I tillegg representerer avtalen et viktig bidrag til Telenors strategi om å være en hovedaktør i det nordiske telekommunikasjonsmarkedet, sier divisjonsdirektør Stein-Erik Vellan i Telenor Bedriftsmarked.
Avtalen har en varighet på tre år, og har en bruttoverdi på ca 45 millioner kroner basert på dagens omfang. Det er forventet at antall tilknyttede enheter i datanettverket vil øke betraktelig i løpet av avtaleperioden.
For ytterligere informasjon, vennligst kontakt:
Adm. direktør Kjell Engemoen, Aureus Data as, tlf. +47 98 22 33 64
Informasjonssjef Arild S. Johannessen, Telenor Nordic tlf. +47 48 19 19 21
Adm. direktør Kjell Engemoen, Aureus Data as, tlf. +47 98 22 33 64