2014. aasta I kvartali konsolideeritud vahearuanne (auditeerimata)


Tallinn, 2014-05-09 07:30 CEST (GLOBE NEWSWIRE) --  

Valikulised finantsnäitajad 

Kontserni 2014. aasta I kvartali (võrrelduna 2013. aasta I kvartaliga) ja 31.03.2014 (võrrelduna 31.12.2013) valikulised finantsnäitajad on järgmised:

tuhandetes eurodes I kvartal 2014 I kvartal 2013 Muutus
Müügitulu 27 095 32 059 -15,5%
EBITDA 4 547 4 832 -5,9%
Aruandeperioodi puhaskasum 2 191 3 834 -42,9%
Puhaskasum, emaettevõtte omanike osa 1 890 3 527 -46,4%
Kasum aktsia kohta (eurodes) 0,05 0,09 -46,1%
Äritegevuse rahavoog perioodil 753 348 116,2%
tuhandetes eurodes 31.03.2014 31.12.2013 Muutus
Varad kokku 78 581 76 629 2,5%
Käibevarad kokku 57 214 55 080 3,9%
Omakapital kokku, emaettevõtte omanike osa 53 487 52 370 2,1%
Laenukohustused 86 79 8,9%
Raha ja raha ekvivalendid 15 919 19 165 -16,9%
Rentaablusanalüüs, % I kvartal 2014 I kvartal 2013 Muutus
Brutokasum 34,7 31,8 9,3%
EBITDA 16,8 15,1 11,3%
Puhaskasum 8,1 12,0 -32,4%
Puhaskasum, emaettevõtte omanike osa 7,0 11,0 -36,6%
Finantssuhtarvud, % 31.03.2014 31.12.2013 Muutus
ROA 11,7 13,4 -12,7%
ROE 17,3 19,9 -13,2%
Hinna/ kasumi suhe 9,1 9,5 -3,6%
Lühiajaliste kohustuste kattekordaja 4,1 4,7 -12,5%
Likviidsuskordaja 2,2 2,6 -14,5%

Konsolideeritud finantsseisundi aruanne 

tuhandetes eurodes 31.03.2014 31.12.2013
VARAD    
Käibevara    
Raha ja pangakontod 15 919 19 165
Ettemaksed 717 196
Nõuded ostjate vastu ja muud nõuded 14 034 10 846
Varud 26 544 24 873
Käibevara kokku 57 214 55 080
     
Põhivara    
Investeeringud sidusettevõtetesse 116 124
Muud investeeringud 502 497
Edasilükkunud tulumaksuvara 719 460
Immateriaalne põhivara 735 719
Kinnisvarainvesteeringud 1 599 1 592
Materiaalne põhivara 17 696 18 157
Põhivara kokku 21 367 21 549
VARAD KOKKU 78 581 76 629
     
KOHUSTUSED JA OMAKAPITAL    
Lühiajalised kohustused    
Laenukohustused 86 79
Võlad tarnijatele ja muud võlad 11 151 10 837
Maksuvõlad 4 643 905
Lühiajalised kohustused kokku 15 880 11 821
     
Pikaajalised kohustused    
Edasilükkunud tulumaksukohustus 166 1 953
Pikaajalised kohustused kokku 166 1 953
Kohustused kokku 16 046 13 774
     
Omakapital    
Aktsiakapital 11 820 11 820
Ülekurss 13 822 13 822
Omaaktsiad -749 -224
Kohustuslik reservkapital 1 306 1 306
Realiseerimata kursivahed -2 277 -1 214
Jaotamata kasum 29 565 26 860
Omakapital kokku, emaettevõtte omanike osa 53 487 52 844
Mittekontrolliv osalus omakapitalis 9 048 10 011
Omakapital kokku 62 535 62 855
OMAKAPITAL JA KOHUSTUSED KOKKU 78 581 76 629

 Konsolideeritud kasumiaruanne

tuhandetes eurodes I kvartal 2014 I kvartal 2013
Müügitulu 27 095 32 059
Müüdud toodangu kulu -17 689 -21 873
Brutokasum 9 406 10 186
     
Turustuskulud -3 946 -4 244
Üldhalduskulud -1 624 -1 658
Muud äritulud 321 308
Muud ärikulud -309 -389
Ärikasum 3 848 4 203
     
Tulu/(kulu) valuutakursi muutustest -278 -4
Muud finantstulud/(kulud) 200 257
Finantstulud ja -kulud kokku -78 253
     
Kasum kapitaliosaluse meetodil kajastatavatest sidusettevõtetest 9 -8
Kasum enne tulumaksu 3 779 4 448
     
Tulumaks -1 614 -1 295
Kasum enne kasumit /(kahjumit) rahaliste vahendite netopositsioonist 2 165 3 153
     
Kasum (kahjum) rahaliste vahendite netopositsioonist 26 681
Aruandeperioodi kasum 2 191 3 834
Sealhulgas    
   Emaettevõte omanike osa 1 890 3 527
   Mittekontrolliva osaluse osa 301 307
     
Kasum aktsia kohta emaettevõtte omanike osast kasumis, nii tava kui lahustatud (eurodes) 0,05 0,09

Ärikeskkond

Silvano Fashion Group on oma tootebrändide portfelliga tunnustatud turuliider naistepesu segmendis nii Venemaal, Valgevenes kui ka Ukrainas, lisaks omab kontsern tugevat positsiooni teistes, vene keele taustaga riikides (sh. Kasahstanis ja Moldovas) ning on ka tunnustatud tegija Balti jaeturul.

2014. aasta I kvartal osutus kontsernile suureks väljakutseks. Selle peamiseks põhjuseks võime lugeda jätkuvalt nõrka tarbijate ostujõudu, mida omakorda mõjutab meid mitte soosiv valuutade liikumine euro suhtes. Peamine osa meie müügikäibest (ja laekumata arvetest) on seotud vene rubladega (RUB), valgevene rubladega (BYR) ja ukraina grivnadega (UAH), mis jätkasid nõrgenemist meie raporteerimisvaluuta – euro – suhtes. Need liikumised mõjutavad otseselt meie tarbijate ostuvõimet kuna nende sissetulekud on jäänud samale tasemele. Vähemal määral mõjutab nõrgem valgevene rubla meie tootmiskulusid vähenemise suunas.

Silvano Fashion Group on juba rakendanud vastumeetmed uue majandusliku reaalsusega kohanemiseks. Peamine tähelepanu on suunatud efektiivsusele, mis esmajoones puudutab administratiivkulusid ja tugifunktsioone organisatsioonis. Teiseks on tähelepanu suunatud üleüldisele raha juhtimisele, mis sisaldab endas nii vaba raha hoidmist eurodes kui ka käibekapitali optimeerimist.

Kontserni I kvartali käive vähenes võrreldes sama perioodiga aasta tagasi: müügitulu ulatus 27 095 tuhande euroni võrreldes 32 059 tuhande euroga eelmisel aastal. Müügitulu vähenes nii hulgimüügi kui ka jaemüügi (sh. frantsiis) segmendis. Kontserni oma jaekaupluste käibe osas toimus kasv Lätis (märkimisväärne +31% kasv aasta baasil), samuti kasvas Balti jaeturu käive üldisemalt, samas kui Valgevenes opereeritavate oma kaupluste võrreldavad müügid eurodes ruutmeetri kohta vähenesid pisut (-3% võrreldes eelmise aastaga). Frantsiisikauplused Venemaal on samuti võrdlemisi hästi suutnud vastu pidada vaatamata muutlikule majandusolukorrale – like-for-like (lfl) müügid vähenesid 1,5% võrra võrreldes eelmise aastaga. Kõige muutlikum ja tundlikum osa müügist Venemaal on hulgimüügi segment, mille kahanemine vähendas antud piirkonnas müüki 18,5% võrra võrreldes eelmise aasta sama perioodiga.

Üleüldiselt vähenes I kvartalis kõige rohkem läbimüük hulgimüügi segmendis (21 929 tuhat eurot käesoleva aasta I kvartalis võrreldes 26 937 tuhande euroga sama perioodiga eelmisel aastal). Peamiste turgude lõikes vähenesid enim müügid Venemaal (-3 629 tuhat eurot), Valgevenes (-508 tuhat eurot) ning Ukrainas (-716 tuhat eurot), müüki suutsime kasvatada Balti riikides (+210 tuhat eurot).

Kontserni puhaskasum moodustas I kvartalis 2 191 tuhat eurot võrreldes 3 834 tuhande euroga eelmisel aastal. Grupi EBITDA (kasum enne intressikulusid ja -tulusid, tulumaksu ja amortisatsiooni) jäi samas aga võrreldavale tasemele: 4 547 tuhat eurot I kvartalis 2014 võrreldes 4 832 tuhande euroga eelmise aasta samal perioodil.

Majanduse väljavaated enamusel kontserni põhiturgudel on jätkuvalt ebaselged. Rahvusvahelise valuutafondi hinnangul jääb Venemaa majanduskasv (mõõdetuna SKP-s) 2014. aastal 1% piiridesse. Krimmi ülevõtmine eelmisel kuul süstib pingeid geopoliitilisel maastikul ning oodata on kapitali väljavoolu jätkumist riigist. Silvano Fashion Group tegevust mõjutas otseselt elanikkonna ostujõu vähenemine (vene rubla odavnes I kvartalis ligemale 9% võrra euro suhtes) ning müügimahtude kahanemine. 2014. aasta I kvartali lõpus oli Venemaal kokku 385 Milavitsa kauplust.

Valgevene majanduskasv on pidurdunud peamiselt tänu jahenenud majanduskliimale riigi peamisel eksporditurul – Venemaal. Valgevene on võrdlemisi edukalt ajanud inflatsiooni piiravat majanduspoliitikat (THI kasv moodustas I kvartalis 4,9%), mis omakorda on taganud enam-vähem stabiilse valgevene rubla vahetuskursi (valgevene rubla odavnes I kvartalis euro vastu 3,85% võrra). Lisaks sellele hingab riik jäähoki maailmameistrivõistluste rütmis, mis algavad 9. mail ning mis võib olla üheks stabiilsuse põhjuseks. Samuti on näha märke, et Valgevene lõikab hetkel kasu Euraasia majandusliidu läbirääkimistest Venemaa ja Kasahstaniga. Kontsern opereerib Valgevenes kokku 53 oma kauplusega, lisaks on kontsernil ka 5 frantsiisipoodi. Kontserni müük Valgevenes moodustas I kvartalis 2014 kokku 6 926 tuhat eurot võrreldes 7 434 tuhande euroga eelmise aasta samal perioodil.

Negatiivne infovoog Ukraina sündmuste kohta on jätkuvalt maailma meediaagentuuride esiplaanil. Vaadates detailsemalt riigi majandusolukorda, siis kontserni ostjate jaoks oli ebameeldivaks üllatuseks rahvusvaluuta grivna odavnemine I kvartali jooksul 36,5% võrra euro suhtes; samuti on märgata ostjate eelistusi kulutada raha pigem esmatarbekaupadele, mitte riietele ega kestvuskaupadele. Kontserni I kvartali 2014 müügikäive antud turul kukkus 1 393 tuhande euroni võrreldes 2 109 tuhande euroga 2013. aasta I kvartalis. Kontsernil on äärmiselt raske hinnata majandusolukorda Ukrainas käesolevaks aastaks, mis on paljuski sõltuv poliitilisest olukorrast; Ukrainas on maikuu lõpus ootamas ees presidendivalimised. Kontsernil on I kvartali lõpu seisuga Ukrainas kokku 101 frantsiisipartnerite poolt opereeritavat kauplust.

Balti riikides opereerib kontsern peamiselt oma kaupluste ja frantsiisipartnerite vahendusel. Kontsern opereerib 9 oma kauplusega, millele lisanduvad 33 frantsiisikauplust regioonis. Kontserni müük Balti riikides tervikuna moodustas 2014. aasta I kvartalis kokku 794 tuhat eurot võrreldes 584 tuhande euroga eelnenud aastal.

Kaupluste avamise osas 2014. aasta I kvartalis moodustas avamiste netoarv (sisaldab kaupluste avamist kui ka kaupluste sulgemist, peaasjalikult seoses ümberpaiknemistega) Milavitsa brändi all kokku 3 kauplust ning Lauma Lingerie brändi all suleti 1 kauplus Leedus. Kontsern opereerib nii ise kui ka frantsiisipartnerite vahendusel kokku 681 kauplust. Milavitsa ja Lauma Lingerie frantsiisipartnerite võrgustikust tulenev kontserni müügigeograafia katab enam kui 20 riiki.

Majandustulemused

Kontserni 2014. aasta I kvartali käive moodustas 27 095 tuhat eurot, vähenedes eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 15,5%. Hulgimüügi kogukäive vähenes 18,6% võrra ja jaemüügi käive vähenes 2,6% võrra.

Kontserni brutorentaablus 2014. aasta I kvartalis paranes, moodustades 34,71%, eelmise aasta sama perioodi vastav näitaja oli 31,77%. 2014. aasta I kvartali konsolideeritud ärikasum ulatus 3 848 tuhande euroni võrreldes 2013. aasta I kvartali konsolideeritud ärikasumiga summas 4 203 tuhat eurot. 2014. aasta I kvartali ärikasumi rentaablus ulatus 14,2%-ni võrreldes 13,1%-ga eelmise aasta samal perioodil. Konsolideeritud EBITDA moodustas I kvartalis 4 547 tuhat eurot, see tähendab 16,8% rentaablust (4 832 tuhat eurot ja 15,1% eelmise aasta samal perioodil). Need numbrid peegeldavad kontserni jätkuvaid jõupingutusi efektiivsuse parandamise ja kulude kontrolli suunal.

2014. aasta I kvartalis jaotas kontsern kasumit oma tütarettevõttest emaettevõttesse, millega kaasnes täiendav tulumaksukulu summas 463 tuhat eurot. Kahjum valuutakursi muutustest I kvartalis ulatus 278 tuhande euroni (4 tuhat eurot eelmise aasta samal perioodil). Kasum rahaliste vahendite netopositsioonist, mis sõltub ennekõike valuutakursside liikumistest, vähenes 655 tuhande euro võrra võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kokkuvõtvalt, ettevõtte puhaskasum emaettevõtte aktsionäridele moodustas I kvartalis kokku 1 890 tuhat eurot võrreldes 3 527 tuhande euroga I kvartalis 2013, puhaskasumi marginaal emaettevõtte aktsionäridele moodustas 8,1% võrreldes 12,0% eelmise aasta samal perioodil.

Finantsseisund

Seisuga 31. märts 2014 ulatus konsolideeritud varade maht 78 581 tuhande euroni, seega võrreldes 31. detsembriga 2013 moodustas kasv 2,6%.

Võrreldes 31. detsembriga 2013 kasvasid nõuded ostjate vastu 3 188 tuhande euro võrra ja moodustasid 2014. aasta 31. märtsi seisuga 14 034 tuhat eurot. Varude saldo suurenes 1 671 tuhande euro võrra moodustades 2014. aasta 31. märtsi seisuga 26 544 tuhat eurot. Ostjate tasumata arvete ja varude saldo muutused vastavad ärivaldkonna hooajatrendile.

Emaettevõtte omanike osa omakapitalis suurenes 1 117 tuhande euro võrra ulatudes 2014. aasta 31. märtsi seisuga 53 487 tuhande euroni.

Lühiajalised kohustused suurenesid 2014. aasta I kvartalis 2 215 tuhande euro võrra. Lühi- ja pikaajalised laenukohustused suurenesid 7 tuhande euro võrra ulatudes 2014. aasta 31. märtsi seisuga 86 tuhande euroni.

Müügi struktuur

Müük turgude lõikes

tuhandetes eurodes I kvartal 2014 I kvartal 2013 Muutus I kvartal 2014
% käibest
I kvartal 2013
% käibest
Venemaa 16 015 19 644 -18,5% 59,1% 61,3%
Valgevene 6 926 7 434 -6,8% 25,6% 23,2%
Ukraina 1 393 2 109 -33,9% 5,1% 6,6%
Balti riigid 794 584 36,0% 2,9% 1,8%
Muud turud 1 967 2 288 -14,0% 7,3% 7,1%
Kokku 27 095 32 059 -15,5% 100,0% 100,0%

Enamus 2014. aasta I kvartali müügist on seotud Venemaaga, s.o 16 015 tuhat eurot, mis moodustas 59,1% kogukäibest. Müügimahult järgmine piirkond oli Valgevene, kus käive ulatus 6 926 tuhande euroni, mis moodustas 25,6% kogukäibest (nii jae- kui ka hulgimüük kokku). Ukraina müük ulatus 1 393 tuhande euroni, moodustades 5,1% kogumüügist.

Müük ärisegmentide lõikes

tuhandetes eurodes I kvartal 2014  I kvartal 2013 Muutus I kvartal 2014
% käibest
I kvartal 2013
% käibest
Hulgimüük 21 929 26 937 -18,6% 80,9% 84,0%
Jaemüük 4 905 5 035 -2,6% 18,1% 15,7%
Muud tegevusvaldkonnad 261 87 200,1% 1,0% 0,3%
Kokku 27 095 32 059 -15,5% 100,0% 100,0%

2014. aasta I kvartali hulgimüügi tulu ulatus 21 929 tuhande euroni, mis moodustas 80,9% kontserni müügitulust (2013. aasta I kvartal: 84,0%). Peamised hulgimüügipiirkonnad olid Venemaa, Ukraina, Valgevene, Kasahstan ja Moldova.

Kontserni 2014. aasta I kvartali naistepesu jaemüügikäive moodustas kokku 4 905 tuhat eurot, esindades 18,1% müügitulust (2013. aasta I kvartal: 15,7%).

31. märtsi 2014.a seisuga tegutses Milavitsa ja Lauma Lingerie kaubamärkide all kokku 681 kauplust. Kontserni oma jaemüügiketid tegutsesid Valgevenes ja Lätis. 2014. aasta I kvartali lõpu seisuga opereeris kontsern 62 kauplusega. 2014. aasta 31. märtsi seisuga tegutses Milavitsa tootemargi all 584  kauplust, mida haldasid Milavitsa äripartnerid Venemaal, Ukrainas, Moldovas, Kasahstanis, Usbekistanis, Kõrgõzstanis, Lätis, Aserbaidžaanis, Armeenias, Saksamaal, Lõuna-Aafrikas, Leedus, Eestis, Gruusias, Araabia Ühendemiraatides, Iraanis, Sloveenias,  Belgias ja Itaalias. Lisaks sellele tegutses 2014. aasta 31. märtsi seisuga ka 35 Lauma Lingerie kauplust, mida haldasid Lauma Lingerie äripartnerid Eestis, Lätis, Leedus, Valgevenes, Venemaal, Ukrainas, Saudi-Araabias ja Albaanias.

Kontsernile kuuluvate ja frantsiisikaupluste paiknemine

  Kontsern Frantsiis Kokku
Venemaa 0 386 386
Ukraina 0 101 101
Valgevene 53 5 58
Balti riigid 9 33 42
Kasahstan 0 30 30
Moldova 0 26 26
Muud riigid 0 38 38

Investeeringud

Kontserni 2014. aasta I kvartali investeeringute kogumaht materiaalsesse põhivarasse moodustas 39 tuhat eurot. Investeeringud teostati seadmetesse ja hoonetesse tootmise efektiivsuse säilitamiseks tulevastes perioodides.

Personal

2014. aasta 31. märtsi seisuga oli kontsernil 3 136 töötajat, neist 490 töötas jaemüügi segmendis. Ülejäänud töötajad tegutsesid tootmise, hulgimüügi-, haldus- ja tugiteenuste valdkondades.

Kontserni 2014. aasta I kvartali palgakulu koos maksudega oli 6 042 tuhat eurot. Kontserni juhtkonna võtmeisikute töötasud, sealhulgas tütarettevõtete võtmeisikute tasud, moodustasid kokku 209 tuhat eurot. 

Muudatused müügiettevõtetes

2014. aasta I kvartalis ning kuni käesoleva aruande väljaandmiseni on kontsern läbi viinud talle kuuluvate müügiettevõtete ärinimede muudatused. Peamiseks põhjuseks on müügiettevõtete fookuse nihutamine toodete logistikalt kaasaegsele müügitegevusele ning mille vastutada on kontserni kogu tooteportfelli müügikorraldus. Käesoleva muudatuse tulemusena on meie müügiettevõtted Venemaal, Ukrainas ja Valgevenes ümber nimetatud kontserni nime järgi “Silvano Fashion”iks.

 

         Aleksei Kadõrko
         Finantsdirektor
         Silvano Fashion Group
         6845 000
         aleksei.kadorko@silvanofashion.com


Attachments

SFG I kvartali 2014 vahearuanne.pdf
GlobeNewswire

Recommended Reading