Melexis Q3 2014 resultaten - Op het juiste spoor


Tussentijdse verklaring, opgesteld door de Raad van Bestuur
Ieper, België - 22 oktober 2014, 07.00 uur CET

De omzet voor het derde kwartaal van 2014 bedroeg 86.6 miljoen EUR, een stijging van 22% in vergelijking met hetzelfde kwartaal van het vorige jaar en een stijging van 6% in vergelijking met het vorige kwartaal. De evolutie van de EUR/USD wisselkoers had een negatief effect van 1% in vergelijking met hetzelfde kwartaal van het vorige jaar en een positief effect van 1% in vergelijking met het vorige kwartaal.
De brutomarge bedroeg 43.0 miljoen EUR, een stijging van 29% in vergelijking met hetzelfde kwartaal van het afgelopen jaar.
De onderzoeks- en ontwikkelingskosten beliepen 12.7% van de omzet. De algemene en administratiekosten stonden in voor 4.6% van de omzet en de verkoopskosten bedroegen 2.1% van de omzet. Het bedrijfsresultaat bedroeg 26.2 miljoen EUR, een stijging van 49% ten opzichte van hetzelfde kwartaal van 2013.
De nettowinst bedroeg 24.7 miljoen EUR, 61 cent per aandeel, een stijging van 64% in vergelijking met 15.0 miljoen EUR of 37 cent per aandeel in het derde kwartaal van 2013.

Vooruitblik
We verwachten in het vierde kwartaal van 2014 een lage eencijferige omzetdaling ten opzichte van het derde kwartaal 2014. Het volledige jaar 2014 zal een omzetgroei tonen aan de bovenkant van onze eerdere aangekondigde vork van 17% tot 20%, een brutomarge boven 47% en een bedrijfsmarge boven 26%, rekening houdende met de huidige EUR/USD wisselkoers.

Business commentaar - Françoise Chombar, CEO:
''Gedurende de eerste negen maanden van het jaar waren magnetische sensoren, sensor interfaces en, buiten de sensorenportfolio, motor control drivers de belangrijkste groeimotoren. In het derde kwartaal noteerden we daarenboven een bovengemiddelde omzet voor temperatuursensoren.
De verkoop aan klanten in de automobielsector bedroeg 88% van de totale omzet. De omzetgroei buiten de automobielindustrie in het lopende boekjaar bedraagt nu 10% ten opzichte van vorig jaar.
Het ASSP gedeelte van de omzet bedroeg 55% in het derde kwartaal van 2014, tegenover 56% in het tweede kwartaal van 2014''.
De vraag bleef in het derde kwartaal sterk. In het vierde kwartaal verwachten we zoals vaak dat klanten hun voorraden tegen eindejaar aanpassen. We blijven wel overtuigd van de onderliggende vraag.''

Financieel commentaar - Karen van Griensven, CFO:
''De operationele kosten zijn in het derde kwartaal de sterke omzetgroei niet gevolgd. Dat resulteerde in een hoger dan verwachte stijging van de marge. Onze doelstelling voor onderzoeks- en ontwikkelingskosten op middellange termijn, in vergelijking met de omzet, blijft op 14% tot 15%."

Financiële kalender

  • Dividend betaaldatum: 23 oktober 2014 (ex-coupon vanaf 21 oktober 2014)
  • Publicatie van de FY 2014 resultaten op 4 februari 2015

De bedrijfsresultaten zullen ook besproken worden tijdens een conference call op woensdag 22 oktober 2014 om 17 uur CET. De conference call zal in het Engels verlopen. Om deel te nemen aan de conference call, moet u zich eerst inschrijven via deze link
https://eventreg1.conferencing.com/webportal3/reg.html?Acc=228198&Conf=191307 
Conference ID: 948696.

Na inschrijving krijgt u een conference call nummer, een user pincode, een conference pincode en instructies om deel te nemen aan de conference call. Omwille van veiligheidsredenen wordt gevraagd dat elke deelnemer aan de conference call zich individueel zou inschrijven. Tot 7 dagen na de conference call kan u inbellen op het nummer +32 2 290 17 05 om de conference call te beluisteren. De toegangscode is 948696.


Attachments

PR_NL_Melexis_Q3_2014

Recommended Reading